Urząd Gminy Chełmża

  • Aktualności    /   
WIOSENNE WYPALANIE TRAW ZABRONIONE!
2019.03.19
WIOSENNE WYPALANIE TRAW ZABRONIONE!

        Wypalanie traw, słomy, pozostałości roślinnych na polach jest często przyczyną pożarów. W okresie wiosny wypalanie traw w różnych ich siedliskach tj. traw na łąkach, rowach przydrożnych, wypalanie zarośli, uschniętych chwastów i resztek słomy pozostawionej na polach po zeszłorocznych zbiorach - to przyczyna wielu pożarów oraz całokształt złożonych zmian, jakim ulegają makro i mikro organizmy. Podsumowując: ,, NAJPIERW POMYŚL ZANIM ROZPOCZNIESZ WYPALANIE TRAW, ABYŚ NIE DOPROWADZIŁ DO TRAGEDII ”.

 

 

CZAS NA ROZWÓJ TWOJEJ FIRMY
2019.03.15
CZAS NA ROZWÓJ TWOJEJ FIRMY

        Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza firmy z regionu na BEZPŁATNE spotkanie NCBR dla Firm – wsparcie przedsiębiorców z POIR, podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak uzyskać dotację na rozwój firmy. Spotkanie odbędzie się 28 marca 2019 r. w Bydgoszczy  - Bydgoski Park Przemysłowo – Technologiczny ul. Bydgoskich Przemysłowców 6 .

Nabór na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Grzywnie
2019.03.12

Wójt Gminy Chełmża ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Grzywnie. Oferty należy składać do 28 marca 2019 r do godziny 14:00 do Urzędu Gminy Chełmża, ul. Wodna 2.

UROKI JESIENI ŻYCIA ...w Klubie
2019.03.12
UROKI JESIENI ŻYCIA ...w Klubie

          Chcieli wyjść z domu, otwarci na rozmowy z innymi na ciekawe tematy, wymieniali się doświadczeniami, uczyli się nowych umiejętności, a przy okazji po prostu dobrze się bawili – mowa o uczestnikach Klubów  Seniora działających w Gminie Chełmża od lutego ubiegłego roku. A to wszystko w ramach zrealizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży projektu pn.” „ Uroki jesieni życia w Klubie Seniora”. Utworzenie Klubów miało być alternatywą na istniejące problemy samotności, nudy. Czy się to udało?  Realizatorzy i uczestnicy mówią, że tak.     

TARR S.A. ogłosiła nabór wniosków
2019.03.12
TARR S.A. ogłosiła nabór wniosków

TARR S.A. ogłosiła nabór wniosków na opracowanie strategii w ramach Funduszu Eksportowego!

         Już od 25 marca startujący eksporterzy z woj. kujawsko-pomorskiego będą mogli składać wnioski na usługi doradcze, polegające na opracowaniu strategii internacjonalizacji. Przedsiębiorców, którzy w ostatnich trzech latach odnotowali sprzedaż zagraniczną na poziomie nie wyższym niż 10% przychodów ogółem, zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się 15 marca 2019 r. o godzinie 10:00 w Toruniu, w siedzibie Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się przez stronę events.technopark.org.pl

 

 

 

 

 

 

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.