• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

  • -

RYŚ DA PREMIĘ I CIEPŁO

        To może być ciekawą szansą dla rolników, którzy planują przeprowadzić termomodernizację swoich domów jednorodzinnych. Obecnie tzw. premię termomodernizacyjną Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej proponuje spółdzielniom mieszkaniowym i wspólnotom mieszkaniowym. Jeśli spółdzielnia zdecyduje się docieplić blok może otrzymać premię w wysokości 20% wykorzystanego kredytu, ale nie więcej niż 16% ogólnych kosztów inwestycji. 

  • -

Solary w 2014" – wstępny nabór wniosków

        Z uwagi na  duże  zainteresowanie mieszkańców  kolektorami słonecznymi od kwietnia 2014 r. rozpocznie się wstępny nabór wniosków na montaż instalacji solarnych do nowego projektu. Wnioski o wstępne zakwalifikowanie do realizacji projektu wraz z deklaracją dostępne będą  od kwietnia  br.  w Urzędzie Gminy Chełmża, ul. Wodna 2, pok. nr 13.

  • -

I etap projektu na ukończeniu

        Na ukończeniu jest  realizacja I etapu zadania pn. „Zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej w gminie Chełmża poprzez zastosowanie przyjaznej środowisku energii słonecznej” polegającego na montażu instalacji solarnych na budynkach mieszkalnych oraz budynkach użyteczności publicznej. W tym roku łącznie zamontowanych zostanie 184 szt. instalacji  solarnych.  Od marca przyszłego roku gmina rusza z II atapem zadania.

Solary też na budynkach gminnych

        Montaż instalacji solarnych w gminie w ramach projektu " Zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej w gminie Chełmża poprzez zastosowanie przyjaznej środowisku energii słonecznej”  poza budynkami mieszkalnymi obejmie  14  budynków użyteczności publicznej. Są to szkoły, świetlice wiejskie i budynki na obydwu  Orlikach.

  • -

Solarów w gminie przybywa

      Od czerwca br. na terenie gminy  realizowana jest jedna z największych do tej pory inwestycji unijnych jaką jest  montaż instalacji solarnych  na budynkach mieszkalnych oraz na budynkach użyteczności publicznej. Łączny koszt inwestycji wyniesie 5.045.214 zł.

Spotkanie informacyjne dla uczestników projektu

    Urząd Gminy w dniu 28 maja br. w Grzywnie zorganizował spotkanie informacyjne dla pierwszej grupy uczestników projektu gminnego na budowę instalacji solarnych w budynkach mieszkalnych. Udział w spotkaniu wzięło 80 osób.

  • -

JEST WYKONAWCA NA BUDOWĘ SOLARÓW

         W dniu 22 maja br. Gmina Chełmża podpisała umowę na budowę solarów. Wykonawcą zadania pn. „Zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej w gminie Chełmża poprzez zastosowanie przyjaznej środowisku energii słonecznej” będzie konsorcjum firm  PPHU  PION-BUD z Malborka i DOMOTERMIKA  z Kwidzyna z ceną ofertową brutto 4.914.689,29 zł. Na dzień 28 maja br. o godz. 17.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Grzywnie zaplanowane zostało spotkanie z pierwszą grupą uczestników projektu w sprawie  realizacji powyższego zadania.
 

SOLARY OGRZEJĄ WODĘ W GMINIE

       Jeszcze w tym roku mieszkańcy gminy Chełmża  ciepłą wodę będą zawdzięczać słońcu – gmina na ten rok  planuje instalację 188 kolektorów słonecznych. Na przyszły tydzień planowane jest podpisanie umowy z wybranym wykonawcą w drodze postępowania przetargowego.  Gmina Chełmża przygotowała projekt pn. „Zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej w Gminie Chełmża poprzez zastosowanie przyjaznej środowisku energii słonecznej”, który uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wybranym wykonawcą do instalacji kolektorów słonecznych w Gminie Chełmża jest konsorcjum firm  PPHU  PION-BUD z Malborka i DOMOTERMIKA  z Kwidzyna z ceną ofertową brutto 4.914.689,29 zł.

  • -

Przetarg wyłoni wykonawcę

        Z dniem 21 marca 2013 r.  upynął termin składania ofert na budowę instalacji solarnych w Gminie Chełmża w ramach projektu "Zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej w Gminie Chełmża poprzez zastosowanie przyjaznej środowisku energii słonecznej".  W wyznaczonym terminie wpłynęło 13 ofert. Najtańsza zaproponowana oferta na budowę solarów jest w cenie brutto 4.885.843,85 zł. Z kolei najdroższa oferta wyceniona została na kwotę 7.143.199,28 zł. 

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Adres skrytki ePUAP  /1k6o1ww2df/SkrytkaESP

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

Godziny urzędowania:

poniedziałek  od 7.00 -  do 15.00
wtorek           od 7.00 -  do 16.00
środa             od 7.00 -  do 15.00
czwartek        od 7.00 -  do 15.00
piątek            od 7.00 -  do 14.00

Kasa zamykana jest jedną godzinę wcześniej.

Stopka