• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

ŚWIĘTO FLAGI

     Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Na  ten dzień młodzież ze Szkoły Podstawowej im. ks. Leona Poeplau w Kończewicach przygotowała dekoracje w barwach narodowych i przemaszerowała przez wieś do pobliskiego Miejsca Pamięci Narodowej Kopiec Ziemia Polaków .

Biało - czerwono w Gminie Chełmża

      Święta Dzień Flagi i Konstytucji 3 Maja -  to dobry czas, by wyrazić satysfakcję z dorobku naszej Ojczyzny – Polski. Flagi  w tych dniach na naszych domach i podczas majowych uroczystościach świadczą o tym,  że my Polacy jesteśmy razem, a dzieci i młodzież w takich momentach czerpią lekcje historii „na żywo”. Takim miejscem dumy i symbolu dla Ojczyzny w naszej lokalnej społeczności jest Miejsce Pamięci Narodowej Kopiec „Ziemia Polaków” w Kończewicach , które z okazji majowych  świąt narodowych przyjmuje zawsze biało – czerwone barwy.

  • -

Kanonizacja Jana Pawła II - 27.04.2014 r.

       W miejscu Pamięci Narodowej Kopiec "Ziemia Polaków" w Kończewicach pamięć mieszkańców Gminy Chełmża o Papieżu Janie Pawle II symbolizuje tablica pamiątkowa, którą w roku 2008 ufundowali wspólnie mieszkańcy gminy i miasta Chełmża.  W przeddzień tak ważnego dla Polaków wydarzenia jakim była w dniu 27.04.br kanonizacja Jana Pawła II,  młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kończewicach razem ze swoimi nauczycielami, delgacja klas mundurowych z Gimnazjum w Głuchowie przybyli tutaj, aby złożyć  symboliczną wiązankę kwiatów i pokłonić się Wielkiemu Polakowi i Kapłanowi.

Patronat Muzeum Wojsk Lądowych

       Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy na wspólny wniosek Gminy Chełmża i Stowarzyszenia Budowy Kopca Ziemia Polaków w roku 2013' przyjęło patronat nad Miejscem Pamięci Narodowej w Kończewicach. Dla gminy i władz Stowarzyszenia  to jednocześnie wielkie wyróżnienie i wyzwanie.
 

  • -

Udział w akcji "Majówka z Polską" - 2013'

        Miejsce Pamięci Narodowej Kopiec "Ziemia Polaków" w Kończewicach w roku 2013' uznane zostało przez Prezydenta RP za  Najpiękniej Udekorowaną Przestrzeń Publiczną w ramach ogólnopolskiej akcji "Majówka z Polską". To zaszczytne wyróżnienie dla Gminy Chełmża odebrał osobiście podczas Święta Samorządu Terytorialnego Wójt Jacek Czarnecki.

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka