• Gmina Chełmża
 • Gmina Chełmża
 • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

 • DSC_0222

III Wojewódzkie Manewry Ratownicze - ,,Zalesie 2019”

Wojewódzkie Manewry Ratownicze zwane dalej manewrami, są trzecią edycją Manewrów Ratowniczych tej rangi, organizowanych w Zalesiu Gmina Chełmża. Organizatorami Wojewódzkich Manewrów Ratowniczych zaplanowanych w terminie  27-28 kwietnia 2019 jest  Wójt Gminy Chełmża, ZG OSP Gminy Chełmża oraz Starosta Toruński.

 • -

IV Wyścig pojazdów wodnych - ZALESIE 2017'

         Już po raz czwarty w Zalesiu podczas festynu Powitanie Lata odbędzie się wyścig pojazdów wodnych. To niezwykle malownicze i wesołe przedstawienie na wodzie. Uczestnicy muszą wybudować coś, co nie tylko utrzyma się na wodzie i popłynie napędzane wyłącznie siłą mięśni ludzkich i grawitacją, ale będzie również bardzo ciekawie wyglądać. Każdy, kto zbuduje pływające Byle Co ma prawo startu w wyścigu.

 • -

V JARMARK PLUSKOWĘSKI - ZGŁOŚ STOISKO

      Chętni wystawcy już teraz mogą zgłaszać stoiska handlowe i wystawiennicze na V Jarmark Pluskowęski. Zgłoszenia przyjmowane są w kategoriach : rękodzieło, produkt ekologiczny, gospodarstwo agroturystyczne i stoisko handlowe. Wypełnioną KARTĘ ZGŁOSZENIA  wystawcy powinni  dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do 1 czerwca  br. do Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża w Brąchnówku.

 • -

KALENDARZ IMPREZ I WYDARZEŃ 2017'

          Udostępniamy Państwu kalendarz imprez i wydarzeń na rok 2017, które odbywać się będą na terenie Gminy Chełmża. W kalendarzu dostępna jest oferta kulturalna, sportowa, rekreacyjna czy nawet w zakresie profilaktyki, czy zdrowego odżywiania. Zapraszamy do lektury.

 • -

KONKURS „Bukiet Tobie wręczam madam”

          Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ    „Bukiet Tobie wręczam madam” - bukiety malowane i wykonane ręcznie. Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 20  maja  br. w Grzywnie podczas IV Przeglądu Kapel i Zespołów Weselnych.

 • -

IV Przegląd Zespołów i Kapel Weselnych - GRZYWNA 2017'

        IV Przegląd Zespołów i Kapel Weselnych odbędzie się 20 maja br. w Grzywnie. W programie Gwiazda przeglądu- zespół SKANER godz. 18.30. Zespoły i kapele, które chcą zaprezentować swój dorobek muzyczny na weselnej scenie w Grzywnie mogą zgłaszać swój udział w przeglądzie. Termin zgłoszenia upływa 20 kwietnia br. Poniżej w załączeniu regulamin przeglądu i karta zgłoszenia.

 • -

I Wojewódzkie Manewry Ratownicze - ,,Zalesie 2017”

        Wojewódzkie Manewry Ratownicze zwane dalej manewrami, są pierwszą edycją Manewrów Ratowniczych organizowanych w Zalesiu Gmina Chełmża. Organizatorami Wojewódzkich Manewrów zaplanowanych na 22-23 kwietnia 2017 jest  Wójt Gminy Chełmża, ZG OSP Gminy Chełmża oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Grzegorzu.

 • -

KALENDARZ IMPREZ I WYDARZEŃ w roku 2016'

       Kalendarz imprez i wydarzeń na rok 2016'  stanowi ilistrowany przewodnik po tym wszystkim co się wydarzy w Gminie Chełmża do końca bieżącego roku w obszarach: kultura, sport, rekreacja, dietetyka i profilaktyka. W przypadku jakich kolwiek pytań można  kontaktować się pod wskazane telefony  koordynatorów i organizatorów planowanych przedsięwzięć. ZAPRASZAMY DO LEKTURY KALENDARZA I DO UDZIAŁU W WYBRANYCH IMPREZACH I WYDARZENIACH.

 • -

DO ZALESIA ROWERAMI - AKCJA LATO ROZPOCZĘTA !

       Wyjątkowo atrakcyjnie wypadła  tegoroczna inauguracja sezonu turystycznego 2015’ w naszej gminie. Miejsce miało wiele ciekawych atrakcji, w tym między innymi występy lokalnych artystów, pokazy husarii, koncert Alicji Majewskiej, konkurs pojazdów wodnych, konkurs rowerowy, atrakcje dla dzieci.  Całość tegorocznego festynu  na „Powitanie Lata”  zainaugurowało  oficjalne otwarcie drogi rowerowej Toruń – Chełmża z odgałęzieniem do Kamionek Małych. 

 • -

FERIE W GRZYWNIE

       Tegoroczne ferie zimowe umożliwiły dzieciom z Grzywny zaznajomienie się z myślistwem oraz z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Panowie Mirosław i Mieczysław Kufel z wielką pasją opowiadali o zachowaniu zwierząt, prezentowali trofea i osprzęt w jaki wyposażeni są myśliwi. Na zakończenie spotkania dla wszystkich uczestników zostało przygotowane ognisko oraz kiełbaski.
 

 • -

Kiełbasin – Dożynki Parafialne

       Już po raz trzeci w Parafii Kiełbasin odbyły się Dożynki Parafialne. Festyn rozpoczął się sumą odpustową, na którą przybyli licznie zaproszeni  goście. Piękna pogoda zgromadziła  tłumy ludzi w ogrodach przy plebani.

 • -

SPORTOWA SOBOTA W GŁUCHOWIE

      W sobotę 09 sierpnia br. mieszkańcy Głuchowa byli świadkami dwóch rozegranych turniejów: piłkarskiego i siatkarskiego. O puchar zwycięskiej drużyny w piłkę nożną na zielonej murawie rywalizowało pięć drużyn  piłkarskich. Natomiast na dwóch boiskach do siatkówki plażowej mecze rozgrywało z kolei dziesięć dwuosobowych drużyn siatkarzy.

 • -

Ochotnicze Straże Pożarne na wyjeździe

         Ochotnicza Straż Pożarna z gminy wybrała się na wycieczkę do Grudziądza. W programie wycieczki była Cytadela i spacerek po mieście. 

 • -

Dźwierzno - Turniej Piłki Plażowej rozegrany

       W dniu 12.07.2014 r. w Dźwierznie odbył się Turniej Piłki Plażowej. Do zabawy zgłosiło się 8 drużyn, w tym jedna damska. Po bardzo ciężkich boiskowo – deszczowych bojach udało się uczestnikom wyłonić zwycięzców turnieju.

 • -

PIKNIK RODZINNY W DŹWIERZNIE

         W dniu 12.07.2014 r. odbył się, tradycyjny już Piknik Rodzinny dla mieszkańców sołectwa Januszewo - Dźwierzno. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych organizatorom udało się zrealizować wszystkie punkty programu. 

 • -

FESTYN Z GARWOLINEM W TLE - Wspomnienie rodzinnych stron, 28.06.2014'

Wspomnienie rodzinnych stron

       Parafia Grzywna gm. Chełmża w powiecie Toruńskim niemal w 80 % składa się z osób, których przodkowie pochodzili z powiatu garwolińskiego. W weekend 28 czerwca zorganizowano dla nich „Festyn z Garwolinem w tle” - niejednej osobie zakręciła się łza w oku.

 • -

NOC KUPAŁY - WIANKI W ZALESIU, 28.06.2014'

       Czerwiec to miesiąc obfitujący w wydarzenia kulturalne i imprezy integracyjne. Do takich należy już od 8-miu lat Noc Świętojańska w Zalesiu. W tym roku odbyła się w sobotę 28-ego czerwca. Noc Świętojańska pełna jest   wydarzeń związanych z żywiołami przyrody.

 • -

MIESZKAŃCY NA MAJÓWCE - Pluskowęsy - Zalesie

        Wiele radości sprawili organizatorzy Majówki Sołeckiej mieszkańcom Pluskowęs i Zalesia, chociaż osoby z innych miejscowości w gminie również swoją obecnością w tym dniu dopisali. Pogoda była, słońce zaświeciło, a mieszkańcy mogli miło spędzić jedno z niedzielnych popołudni. Czas wszystkim przybyłym na to piknikowe spotkanie umilała kapela Toruniacy.

 • -

Niezapominajki pomagają pamiętać- Kiełbasin 14 maja

       Już po raz drugi w Kiełbasinie w otoczeniu przyrody i lasu zorganizowano Gminne Święto Niezapominajki, które odbyło się w tym roku 14 maja przy parafialnej Hubertówce w Kiełbasinie. A wszystko dzięki uprzejmości księdza Proboszcza Parafii w Kiełbasinie ks. Kanonika Piotra Igielskiego.
 

 • -

GRZYWNA - PALMY WIELKANOCNE PO RAZ PIĘTNASTY

       Szkoła Podstawowa w Grzywnie była organizatorem uroczystości wielkanocnej w wiosennym klimacie.  Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy III przygotowali przedstawienie pt. „Wielkanoc zajączka”. Dzieci przedstawiły obrzędy i tradycje wielkanocne, był taniec  i  przyśpiewki ludowe. Dekoracja sali wyglądała imponująco – znalazł się w niej wiosenny wiejski  ogródek i stół z przepysznymi wypiekami wielkanocnymi.
 

GMINNY DZIEŃ KOBIET Z ELENI - GŁUCHOWO 08.03.2014'

Ferie zimowe w Dźwierznie

       W dniach 10-14.02.br w świetlicy wiejskiej w Dźwierznie odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu Sołectwa Januszewo - Dźwierzno. Poprowadziła je instruktor pani Paulina Osuch z Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. Każdego dnia młodzi mieszkańcy naszego sołectwa brali udział w zajęciach o różnej tematyce.

 • -

FERIE W BIBLIOTECE W GŁUCHOWIE

         W czasie tegorocznych ferii Biblioteka w Głuchowie zaproponowała wszystkim dzieciom moc atrakcji. Można było poczytać ciekawą książkę, wykonać walentynkowe serduszko z filcu, obejrzeć fajny film , „zaprojektować” strój z gazety i uczestniczyć w modzie z „odzysku”. Nie  zabrakło również konkursów, zabaw,  quizów oraz turnieju gry „Państwa i Miasta”. 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Koncert wigiliny w Pluskowęsach

        W przedświąteczne dni w Gimnazjum w Pluskowęsach widać, słychać i czuć, że zbliża się Boże Narodzenie. Korytarze rozbrzmiewają kolędami, pachną pierniki, a oczy cieszą ciemnozielone choinki oczekujące na zajęcie swego miejsca na scenie szkolnej auli. I wreszcie nadszedł ten dzień…
 

 • -

STRUŻAL ŚPIEWAJĄCO PODSUMOWAŁ 2013 rok

       W dniu 15 grudnia mieszkańcy spotkali się, aby przy dźwiękach kolęd poczuć magię świątecznej atmosfery. Świetlica nabrała świątecznego wyglądu i  wypełniła się  po brzegi . Gospodynie upiekły ciasta, nie mogło oczywiście zabraknąć  Mikołaja, który przyniósł każdemu upominek, ufundowany przez Lidię i Dariusza Słowińskich oraz Radę Sołecką. 

Akcja "CHOINKA" 2013'

       W okresie przedświątecznym wiele miejscowości zdecydowało się na ustawienie i udekorowanie choinki. Były nawet miejscowości, które świątecznych drzewek miały nawet więcej jak tylko jedną. Dekoracyjne drzewka świąteczne są zasługą mieszkańców poszczególnych wsi, w tym Radnych Gminnych. 

 • -

Głuchowo - spotkanie z Rybakiem

          Jedno z listopadowych popołudni  w świetlicy wiejskiej w Głuchowie było całe,,, rybne. A to wszystko za sprawą  odbywających się tutaj  warsztatów filetowania karpia, których organizatorem była  Lokalna Grupa Rybacka "Rybak". 

 • -

Grzywna - Halloween anglojęzyczne

        Od września w świetlicy w Grzywnie dwa razy w tygodniu odbywają się dodatkowe zajęcia języka angielskiego. Dzieci poszerzają swoje wiadomości w czterech  grupach wiekowych.  W dniu 31 października miały miejsce lekcje Halloween, ponieważ święto to ma swoje korzenie w krajach anglojęzycznych.

PYZA w Brąchnówku - Festiwal Smaku

    Cudze chwalicie, swego nie znacie - mówi porzekadło. Prawda. Więc w duchu patriotyzmu kulinarnego Brąchnówko zamieniło się na jeden dzień w skarbnicę potraw regionalnych. Lokalni miłośnicy sztuki kulinarnej mogą być z festiwalu zadowoleni.

 • -

I Memoriał Piłki Plażowej im. Marka Grubeckiego - Pluskowęsy

      Animatorzy Orlika w Pluskowęsach przy wsparciu Urzędu Gminy i OSiT w Chełmży  w dniu 30 sierpnia na terenie kompleksu boisk zorganizowali  I Memoriał im. Marka Grubeckiego w Piłce Plażowej. Zaproszono wielu przyjaciół i sympatyków piłki siatkowej. 

 • -

ŚWIĘTO LATAWCA - Brąchnówko 29.09.2013'

      Na dzień 29 września br. zaplanowane zostało w Gminie Chełmża Święto Latawca, które tym razem po raz pierwszy odbędzie się w Brąchnówku. Pomysłodawcą i organizatorem tej corocznej imprezy  jest Stowarzyszenie HORYZONT przy Gimnazjum w Pluskowęsach. Rozpoczęcie imprezy godz. 14.00 ( łąka za pałacem).  Organizatorzy dla uczestników szykują w tym dniu podobnie jak w latach poprzednich wiele ciekawych atrakcji. 

 • -

I Memoriał Piłki Plażowej im. Marka Grubeckiego - Pluskowęsy 30.08.2013'

      Animatorzy Orlika w Pluskowęsach przy wsparciu Urzędu Gminy i OSiT w Chełmży  organizują w dniu 30 sierpnia br. na terenie kompleksu boisk I Memeoriał  Piłki Plażowej im. Marka Grubeckiego.Turniej na którym spotkają się zaproszeni goście i sympatycy siatkówki w celu uczci pamięci zmarłego niedawno Marka Grubeckiego, znanego propagatora piłki siatkowej w Gminie Chełmża.
 

 • -

DOŻYNKI GMINNE - Zajączkowo 01.09.2013'

       Przemarsz korowodu delegacji sołeckich , podział chleba, konkurs i wystawa wieńców dożynkowych, występy artystyczne i wspólna zabawa — czyli... dożynki gminne czas zacząć. W polskiej tradycji i kulturze wsi obrzęd dożynkowy ma swoje szczególne miejsce.

 • -

Zaproszenie na koncert - CHOPIN w Brąchnówku 07.09.2013'

     Brąchnówko znalazło się w grupie   30 miejsc w województwie kujawsko-pomorskim, do którego w dniu 07 września br. z koncertem fortepianowym zawita Paweł Wakarecy – Finalista XVI Konkursu Chopinowskiego. Wspomniany koncert odbędzie się w ramach projektu promocyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko- Pomorskiego pt. „Region Chopina”.
 

 • -

Międzysąsiedzki Festyn

      W Głuchowie odbył się rodzinny festyn rekreacyjny. Była to okazja, żeby mieszkańcy Głuchowa mogli poznać bliżej swoich sąsiadów z okolicznych wsi. We wspólnym turnieju dzikich drużyn gospodarze zagrali z reprezentacją Bielczyn i Parowy Falęckiej. Turniejowi towarzyszyły wielkie emocje. 

Turniej nocny w piłkę nożną - Pluskowęsy,19.07.2013'

       W dniu dzisiejszym 19.07.br o godz. 21.00 na ORLIKU w Pluskowęsach rozegrany zostanie nocny turniej piłki nożnej o Puchar Radnego Pluskowęs - Zalesia. Organizatorami turnieju są animatorzy i Radny. 

Festyn rodzinny w Grzywnie - relacja z imprezy

       W dniu 29 czerwca br. na placu rekreacyjno-sportowym odbył się kolejny już coroczny festyn rodzinny w sołectwie Grzywna. Pogoda dopisała, uczestnicy też, więc pozostała wspólna zabawa.

 • -

JARMARK PLUSKOWĘSKI - Pluskowęsy 6 lipiec

       Twórcy ludowi specjalizujący się w regionalnych potrawach, w rękodziele ludowym, w wyrobach artystycznych i drobni rzemieślnicy, kolekcjonerzy starych sprzętów gospodarskich, użytkowych mogą wziąć udział 6 lipca br. w  Jarmarku Pluskowęskim w Pluskowęsach. Oprócz samych wystawców, imprezie towarzyszyć będzie wiele ciekawych atrakcji i rozrywki.W programie imprezy m.in.: konkursy dla publiczności i zabawa przy dobrej muzyce. Na scenie wystąpi znany z doskonałego warsztatu wokalnego polski wokalista Andrzej Cierniewski.
 

ROCK’owe powitanie lata - Drzonówko 5 lipiec

    Młodzież, która chce  pożegnać stary rok szkolny i powitać z wykopem wakacje  Wójt Gminy Chełmża i Autsajder Bar zapraszają  młodzież w dniu 5 lipca br. na godz. 20.00 do Drzonówka na ROCK’owe Powitanie Lata. Dla Wszystkich zagrają: BANAUU i GrAm.

SOŁECTWO GRZYWNA - Festyn Rodzinny 29 czerwca

     Sołectwo Grzywna zaprasza do udziału w festynie Rodzinnym, który odbędzie się w dniu 29 czerwca br. na terenie rekreacyjno - sportowym przy miejscowym ORLIKU.Rozpoczęcie festynu godz. 15.00. Organizatorzy dla uczestników szykują wiele ciekawych atrakcji w plenerze.

FESTYN z RYBĄ - ZALESIE 23 czerwca

       Mieszkańcy Gminy Chełmża w najbliższą niedzielę 23 czerwca br. otworzą tegoroczny sezon turystyczny i powitają lato. Nadchodzące lato zainauguruje festyn rybacki „Święto Ryby – Zalesie 2013” na terenie gminnego ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego w Zalesiu nad jeziorem Chełmżyńskim. Rozpoczęcie festynu godz. 14.00. Gwiazdą tegorocznego Święta Ryby będzie występ na zalesieńskiej scenie o godz. 16.00  znanego nam wszystkim i lubianego  Kabaretu  OTTO.

 • -

Turniej Siatkówki Rekreacyjno-Plażowej - Zalesie 22 czerwca

        W dniu 22 czerwca br. (początek godz. 9.00) na terenie ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego w Zalesiu, Gmina Chełmża odbędzie się już po raz kolejny Turniej Siatkówki Rekreacyjno-Plażowej. Do udziału w turnieju zapraszamy 4 - osobowe  drużyny, które zagrają na piaszczystych  boiskach.Pozostałe przepisy według zasad siatkówki „halowej”. Szczegóły regulaminowe oraz system rozgrywek podane zostaną na miejscu w dniu turnieju.
 

 • -

TURNIEJ Dzikich Drużyn - Pluskowęsy 16 czerwca

       Dnia 16 czerwca 2013 roku na terenie zespołu boisk rekreacyjnych „Orlik” w Pluskowęsach, zostanie przeprowadzony Turniej Dzikich Drużyn w piłce nożnej o puchar Rady Gminy Chełmża. Zainteresowanych prosimy o kontakt z animatorem boiska. W załączeniu formularz zgłoszenia i regulamin turnieju.

KONFERENCJA : Przedsiębiorczość społeczna na wsi - ZELGNO 10.06.2013'

      Na dzień 10 czerwca br. w Zelgnie zaplanowana została konferencja poświęcona przedsiębiorczości społecznej na wsi. Celem konferencji jest wskazanie organizacjom społecznym i mieszkańcom potencjalnych  obszarów rozwoju przedsiębiorczości społecznej. 

Święto Kół Gospodyń Wiejskich - ZELGNO 09.06.2013'

      W tym roku odbędzie się piąty jubileuszowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich  w gminie. Uczestniczki rywalizować będa w pięciu konkurencjach turniejowych. 

Menu w stopce

 • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Adres skrytki ePUAP  /1k6o1ww2df/SkrytkaESP

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

Godziny urzędowania:

poniedziałek  od 7.00 -  do 15.00
wtorek           od 7.00 -  do 16.00
środa             od 7.00 -  do 15.00
czwartek        od 7.00 -  do 15.00
piątek            od 7.00 -  do 14.00

Kasa zamykana jest jedną godzinę wcześniej.

Stopka