• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

9. Przeprowadzenie cyklu świątecznych spotkań warsztatowych  pt. „Aniołowie przybywajcie…” .

Podczas  spotkań uczestnicy mieli okazję malowania profesjonalnymi farbami do drewna anioły wyrzeźbione z drewna lipowego przez lokalnego rzeźbiarza z Nawry,  pana Dawida Golonka.  Przy wspólnym śpiewaniu kolęd i zapachu choinki uczestników wprowadzono w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. W sumie odbyło się 7 warsztatów, w których udział wzięło około 120 uczestników w różnym wieku. Warsztaty odbyły się w grudniu 2007 roku w świetlicach wiejskich, świetlicach szkolnych, bibliotekach, w   następujących miejscowościach:
      ♦ Nawra
      ♦ Kończewice
      ♦ Grzywna
      ♦ Gimnazjum Pluskowęsy
      ♦ Skąpe- biblioteka
      ♦ Brąchnówko :2 warsztaty: dla mieszkańców i uczniów Szkoły P.

Zapraszamy do galerii zdjęć…

8. Mikołajki w Gminie Chełmża.

Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża wzięło udział w organizacji  sołeckich  imprez mikołajkowych w Głuchowie i Bielczynach, przygotowując cześć   artystyczną i konkursową dla uczestników.

Zobacz więcej…

7. Współpraca ze Stowarzyszeniem Budowy Kopca Ziemia Polaków .

6. Współpraca ze Stowarzyszeniem Homo homini – realizacja projektu „ Potrawy  tradycją malowane”.

Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża  włączyło się w realizację projektu  Stowarzyszenia Homo homini pt. „Potrawy tradycją malowane”, finansowanego przez Starostwo Powiatowe w ramach konkursu grantowego.  W realizacji projektu udział wzięły 3 miejscowości z Gminy Chełmża: Nawra, Grzegorz i Zajączkowo. Projekt był również realizowany w ramach zajęć świetlicowych w Bocieniu. Panie z KGW z Nawry, Grzegorza i Zajączkowa przeprowadziły warsztaty kulinarne dla  dzieci i młodzieży, podczas których przyrządzano potrawy tradycyjne m.in.: żurek, pierogi, chrusty itp. Do udziału zaproszono również seniorów z tych miejscowości. Podczas spotkań przy dźwiękach akordeonu uczestnicy spotkań poznawali przyśpiewki swoich dziadków: Szła dzieweczka, Poszła Karolinka, Kukułeczka itp.;  zabawy ludowe takie jak kozierajka i podstawowe elementy tańców ludowych np. krakowiaka.
Projekt „Potrawy tradycją malowane” był kontynuacją poprzednich projektów Homo   homini takich jak: Apetyt na tradycję; Kipi kasza, kipi groch; a przede wszystkim  miał na celu utrwalenie kultury  i tradycji kulinarnych naszego regionu.

GALERIA……

5.    Realizacja programu zajęć świetlicowych w Bocieniu pt. LOKOMOTYWA.

Jesienią w miejscowości Bocień został zorganizowany cykl zajęć świetlicowych pt. LOKOMOTYWA. Podczas zajęć dzieci i młodzież wspólnie brali udział w zabawie, zajęciach sportowych, cyrkowych, plastycznych i kulinarnych. Bocień został włączony do realizacji projektu Homo homini pt. „Potrawy tradycją malowane”, przyrządzając tradycyjne potrawy. Dwa razy w tygodniu spotykaliśmy się w mieszkaniu wynajętym na potrzeby Stowarzyszenia Homo homini. Z zajęć skorzystało około 25 dzieci i młodzieży z Bocienia. Na zakończenie programu CIK z Radą Sołecką zorganizował ognisko dla wszystkich. Do zabawy przyłączyły się dzieci z rodzicami z „Wędrującego przedszkola”.  Każdy uczestnik „LOKOMOTYWY” oraz przedszkolaki otrzymały  upominki – niespodzianki, które sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Chełmży. Od kwietnia 2008 r. w Bocieniu będzie realizowany projekt  pt. „Żonglowanie na polanie”, na realizację którego środki młodzież pozyskał z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży przy współpracy CIK Gminy Chełmża.

GALERIA…

4.    Współpraca z Teatrem Wiczy.

W październiku 2007 roku gminę odwiedził  Teatr Wiczy z Torunia ze spektaklem „Emigranci” Sławomira Mrożka w reżyserii Romualda Wicza- Pokojskiego, jednego z najbardziej uzdolnionych dramaturgów  i reżyserów młodego pokolenia. Spektakl został wystawiony w dniach 29 i 30 października w miejscowościach Brąchnówko-Nawra-Grzegorz. Spektakl grany był w 33-letnim autobusie- Mercedesie L 508 D. Ze względu na specyfikę (spektakl grany w autobusie) jednorazowo w spektaklu  udział wzięło  11 osób z trzech  miejscowości  zakwalifikowanych do udziału (aktorzy i widzowie), co  stworzyło  atmosferę reality show.Gmina Chełmża była jedną z 12 w województwie kujawsko-pomorskim, która zakwalifikowała się do udziału w projekcie "Warsztat Emigranci" realizowanego przez Teatr Wiczy, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem całego przedsięwzięcia był CIK Gminy Chełmża.

GALERIA…

3. Udział w organizacji imprez gminnych.

      ♦ Dożynki
      ♦ 11 listopada
      ♦ Spotkania świąteczne sołtysów Gminy Chełmża

2. Wakacje z Fundacją Kultura Natura.

Dzieci i młodzież z dwóch miejscowości ( 30 osób) wzięły udział w warsztatach organizowanych przez Fundację Kultura Natura z  Torunia: warsztaty z jogi,  plastyczne i relaksacyjne.

1. Wakacje z wolontariatem.

W ramach Wolontariatu Studenckiego z zajęć wakacyjnych skorzystało 70 dzieci z terenu Gminy Chełmża w miejscowościach Głuchowo, Bielczyny, Grzywna, Nawra. Zajęcia prowadzili studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studenci Uniwersytetu w Lublinie. Dzieci i młodzież brały udział w następujących zajęciach: artystyczne, sportowe, plastyczne, ruchowe, logiczne i matematyczne. Do współpracy zaproszono Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Rady Sołeckie, Biblioteki.

Zapraszamy do galerii zdjęć……

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Adres skrytki ePUAP  /1k6o1ww2df/SkrytkaESP

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

piątki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka