Urząd Gminy Chełmża

  • Aktualności    /   
MIKOŁAJ W GMINIE
2018.12.10
MIKOŁAJ W GMINIE

        Witamy w pięknym mikołajkowym nastroju! Jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie. A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty. Już po raz ósmy w dniu 6 grudnia odbyły się Parafialne Mikołajki dla dzieci z Nawry, Bogusławek i Kończewic.

JEST USTAWA O KGW
2018.12.10
JEST USTAWA O KGW

          Jest ustawa o kołach gospodyń wiejskich. Co zmieniają nowe przepisy w ich funkcjonowaniu? KGW zyskują niezależność, osobowość prawną i możliwość ubiegania się o dotacje. Są też wymogi, o których też trzeba będzie pamiętać. To wszystko było tematem spotkania informacyjnego zorganizowanego dla KGW z Gminy Chełmża.

BADAJCIE SIĘ PANIE!
2018.12.10
BADAJCIE SIĘ PANIE!

          Dokładnie 23 stycznia 2019 r. panie będą mogły wziąć udział w bezpłatnych badaniach mammograficznych w mammobusie LUX MED. Miejsce badania - Chełmża RYNEK. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

 

 

 

 

 

ZIELONA INWESTYCJA
2018.12.10
ZIELONA INWESTYCJA

          W 2018 r. na terenie Gminy Chełmża było realizowane przedsięwzięcie pod nazwą „Zakup materiału zadrzewieniowego”. W miejscowościach Brąchnówko, Drzonówko, Dziemiony, Kończewice, Nawra, Nowa Chełmża oraz Zalesie zostały nasadzone rośliny. Wśród nich byliny, drzewa, iglaki i krzewy.Całkowita wartość zadania wyniosła 22 319,26 zł z czego 12 728,00 stanowi dofinansowanie z WFOŚiGW.

SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA NGO
2018.12.10
SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA NGO

          W dniu 12.12.2018 r. o godz. 10.00 LGD Ziemia Gotyku organizuje w Urzędzie Gminy Chełmża,ul. Wodna 2 (sala nr 4) spotkanie z organizacjami pozarządowymi. Tematem spotkania będzie konkurs, w którym jest możliwość pozyskania przez organizacje społeczne środków na aktywizację zawodową czy zajęcia pozalekcyjne w Klubie Młodzieżowym.

 

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.