Urząd Gminy Chełmża

  • Aktualności    /   
ROLNICY NA WYJEŹDZIE
2019.02.13
ROLNICY NA WYJEŹDZIE

           W minioną sobotę 9 lutego br. grupa chętnych rolników z gminy uczestniczyła we wspólnym wyjeździe na MAZURSKIE AGRO SHOW do Ostródy. Ta wystawa już od pięciu lat co roku otwiera sezon wystaw rolniczych i jest najważniejszym wydarzeniem branżowym dedykowanym rolnikom z północno-wschodniej Polski. Organizatorami wyjazdu byli Wójt Gminy Jacek Czarnecki i Przewodniczący Gminnej Komisji Rolnictwa Radny Henryk Fałkowski.     

ZDROWIE Z POGODĄ
2019.02.13
ZDROWIE Z POGODĄ

           Chociaż jeszcze trwa zima, to w gminie już myślą o wiośnie. Mowa o  gotowej kolejnej edycja  corocznego gminnego programu rekreacyjno-sportowego „GMINA CHEŁMŻA – Zdrowa Gmina”.  A POGODA, która towarzyszy jego realizacji, to… gminna grupa uczestników rekreacji. To właśnie oni  wraz z wiosną zainaugurują  aktywny tryb życia mieszkańców w nadchodzącym sezonie. Zapewnią im to kijki nordic walking i  rowery.          

SPECJALISTA POMOŻE
2019.02.13
SPECJALISTA POMOŻE

          Masz problem? Nie radzisz sobie z niekontrolowanym piciem? Szukasz wsparcia i pomocy w przeciwdziałaniu przemocy domowej, jesteś osobą współuzależnioną? Potrzebujesz porady terapeuty/psychologa? Odpowiedzi na wymienione formy pomocy i wsparcia od lutego tego roku mieszkańcom gminy pomaga znaleźć pani Marta Mania – psycholog i terapeuta uzależnień z gminnego Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego.

    

PROO dla NGO
2019.02.13
PROO dla NGO

       PROO to pierwszy w historii program bezpośredniego wsparcia rozwoju polskich organizacji obywatelskich. Spotkanie informacyjne dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego dotyczące Programu odbędzie się 25 lutego br.

                                                                                                                                                                                                              

 

KRUS INFORMUJE
2019.02.12
KRUS INFORMUJE

         Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rozpoczęła wysyłanie deklaracji podatkowych PIT za 2018 r. Deklaracje podatkowe PIT otrzymają wszyscy emeryci i renciści, którzy w 2018 roku chociaż raz pobrali jakiekolwiek rolnicze świadczenie emerytalno-rentowe.          

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.