Urząd Gminy Chełmża

  • Aktualności    /   
AKCYZA DO ZWROTU - Termin ucieka!
2019.02.11
ROLNIKU! AKCYZA DO ZWROTU

Zmiany w dopłatach za paliwo rolnicze !!!

          Do 28 lutego br. każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien  złożyć wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji. Stawka zwrotu za 1 litr oleju napędowego wynosi jak w roku poprzednim  1,00 zł/l. Limit zwrotu podatku akcyzowego wynosi 100,00 zł * ilość ha użytków rolnych oraz 30,00 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła.

 

CENTRUM UPORZĄDKOWANE
2019.02.07
CENTRUM UPORZĄDKOWANE

           W listopadzie 2018 roku Gmina Chełmża zakończyła realizację projektu w zakresie rewitalizacji pn. „Uporządkowanie przestrzeni publicznej w centrum wsi Zalesie”. W ramach przedsięwzięcia wykonano w centrum miejscowości remont drogi, zjazdy, pobocza i oznakowanie pionowe i poziome ruchu drogowego.Zaadaptowano zlokalizowaną w centrum wsi przestrzeń zdegradowaną na cele aktywizacji społecznej.

Fundusz Sołecki w 2019 roku
2019.01.31
Fundusz Sołecki w 2019 roku

Pieniądze dla sołectw
           W gminie  wyliczona wartość Funduszu Sołeckiego na 2019 rok wynosi dokładnie 597 224,28 zł. Na co zostaną przeznaczone te środki - o tym mieszkańcy poszczególnych sołectw sami zdecydowali podczas ubiegłorocznych wrześniowych zebrań sołeckich.              

Nie tylko Rio de Janeiro się bawi
2019.01.30
Nie tylko Rio de Janeiro się bawi

            Właśnie trwa karnawał, a panie z Kół Gospodyń Wiejskich w gminie już po raz piąty uznały, że  warto wykorzystać ten czas na wspólne spotkanie z koleżankami. A do tego  z dodatkiem fantazji – bo i tym razem odważyły się na kolorowe i zabawne stroje lub eleganckie maski i kreacje i świetnie się bawiły. W podtrzymaniu tej karnawałowej tradycji w gminie  pomagają swoim zaangażowaniem i pomysłowością panie z KGW w Grzegorzu i Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża.          

 

 

PIĘKNY JUBILEUSZ 70.LECIA KGW w KUCZWAŁACH
2019.01.29
PIĘKNY JUBILEUSZ 70.LECIA KGW w KUCZWAŁACH

        70 lat wspólnej pracy, podtrzymywania rodzimej tradycji kulinarnej, organizacji życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego swojej wsi, a także wielu przyjaźni i sukcesów. Wszystkie dotychczasowe dokonania i osiągnięcia KGW Kuczwały uhonorowane zostały Medalem Honorowym za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego.         

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.