Urząd Gminy Chełmża

  • Aktualności    /   
ŚMIECI PO STAREMU
2019.01.16
ŚMIECI PO STAREMU

           W roku 2019 obowiązują dotychczasowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Aktualnie stawki opłat określa Uchwała nr XXXVI/312/17  Rady Gminy Chełmża z dnia 29 listopada 2017 r. w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy i wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 

 

ZELGNO - KODOWANIE W BIBLIOTECE
2019.01.15
ZELGNO - KODOWANIE W BIBLIOTECE

        Tutejsza biblioteka znowu z projektem! Biblioteka Samorządowa w Zelgnie zakwalifikowała się do drugiej edycji projektu pn. „Kodowanie w bibliotece” i otrzymała sprzęt do nauki podstaw programowania oraz wiedzę na temat organizacji i prowadzenia tego typu zajęć. Zapraszamy chętnych do wspólnego programowania !

 

 

WSPARCIE DLA INICJATYW LOKALNYCH
2019.01.15
WSPARCIE DLA INICJATYW LOKALNYCH

        O wsparcie mogą występować grupy mieszkańców, bezpośrednio lub za pośrednictwem organizacji pozarządowych. Samorząd województwa ma nowe narzędzie, za pomocą którego będzie - w sposób organizacyjny lub rzeczowy, bez udzielania dotacji - wspierał inicjatywy lokalne. Wnioski można składać już od 1 stycznia. Chodzi o inicjatywy lokalne rozumiane tak, jak określa je ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

ŻYCZYMY UDANYCH FERII !
2019.01.14
ŻYCZYMY UDANYCH FERII !

         Z okazji ferii zimowych, życzymy Wam, drodzy Uczniowie, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć.

 

KOMUNIKAT - BEZPIECZNE FERIE
2019.01.11
KOMUNIKAT - BEZPIECZNE FERIE

         Już od najbliższego poniedziałku startują białe ferie. Na pewno jest to szczególny i wyjątkowy czas dla dzieci i młodzieży, kiedy mogą odpoczywać od nauki i zajęć szkolnych. A zima to czas, kiedy korzystamy z jej dobrodziejstw, zwłaszcza w okresie ferii. Jak zimowa aura dopisze, to śnieg, lód, sanki, narty i łyżwy są dla wszystkich miłą formą zimowego wypoczynku. Niestety, czasami mogą nam przydarzyć się przykre wypadki i wtedy musimy wiedzieć, jak należy się w takich sytuacjach zachować. Dlatego jak bezpiecznie się bawić i korzystać z zimowych atrakcji podpowiadamy w poniższym komunikacie.

 

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.