Urząd Gminy Chełmża

  • Aktualności    /   
SOŁTYSI - nowa kadencja zainaugurowana!
2019.03.04
SOŁTYSI  - nowa kadencja zainaugurowana!

          Nowo wybrani sołtysi w gminie są już w posiadaniu swoich insygniów władzy sołeckiej: zaświadczenia o wyborze i legitymacji potwierdzającej pełnienie tej ważnej społecznej funkcji, które przekazane zostały im uroczyście przez Wójta Gminy Chełmża Jacka Czarneckiego i Przewodniczącego RG Chełmża Janusza Iwańskiego. W składzie sołtysów na nową kadencję znajduje się 20 sołtysów poprzedniej kadencji.

KRUS INFORMUJE - NOWE KWOTY PRZYCHODU I MAMA 4 PLUS
2019.03.04
KRUS INFORMUJE - NOWE KWOTY PRZYCHODU I MAMA 4 PLUS

        Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 01 marca 2019 r. zmieniają się kwoty miesięcznego przychodu powodujące zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń emerytalno-rentowych. Podobnie z początkiem marca br. wchodzi w życie ustawa o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym – MAMA 4 PLUS. Kto może otrzymać rodzicielskie świadczenie uzupełniające?

Więcej na temat w poniższych załącznikach.

PRZERWA W OBSŁUDZE DOWODÓW OSOBISTYCH
2019.02.27
PRZERWA W OBSŁUDZE DOWODÓW OSOBISTYCH

W dniu 1 marca 2019 r.  od godz. 11.30 z uwagi na niedostępność aplikacji Rejestru  Dowodów  Osobistych nie będzie możliwości składania wniosków o nowy dowód osobisty oraz nie będzie można dokonać odbioru nowego dowodu osobistego.

Wszelkie sprawy związane z dowodem osobistym należy dokonać do godz. 11.30 w dniu 1 marca 2019 r.

AKADEMIA MILUSIŃSKICH ZAPRASZA
2019.02.27
AKADEMIA MILUSIŃSKICH ZAPRASZA

EDUKACJA PRZEDSZKOLNA

        AKADEMIA MILUSIŃSKICH w Skąpem cały czas otwarta jest na nowych uczestników w wieku 2,5-5 lat. Maluchy z tutejszego punktu przedszkolnego bawią się i uczą. Ich dzienne pobyty w AKADEMII uatrakcyjniają również spotkania okolicznościowe i zapraszani goście. A nad pobytem maluchów w placówce czuwa wykwalifikowana kadra - panie przedszkolanki: Agata i Agnieszka.
 
 

 

ORGANIZACJE! DLA WAS PROGRAM DZIAŁAJ LOKALNIE!
2019.02.22
ORGANIZACJE! DLA WAS PROGRAM DZIAŁAJ LOKALNIE!

           Już po raz czwarty program Działaj Lokalnie wesprze projekty mieszkańców naszej gminy, które inicjują do wspólnego działania. Termin składania wniosków „ CZERWIEC 2019”. Składanie wniosków poprzedzą wcześniej spotkania informacyjne dotyczące zasad aplikowania. Dlatego już teraz zachęcamy organizacje  i grupy nieformalne z gminy do  udziału w programie. Liczą się dobre pomysły i chęci do wspólnego i lokalnego działania.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.