Urząd Gminy Chełmża

  • Aktualności    /   
TEN DOM SŁUŻY POMOCĄ
2019.03.28
TEN DOM SŁUŻY POMOCĄ

         Dzienny Dom Pobytu w Domu Marii w Chełmży – tutaj mieszkańcy miasta i gminy Chełmża w podeszłym wieku lub niesamodzielni będą mogli spędzać swój czas w ciągu dnia już od 01 kwietnia do 31 grudnia br. Placówka zapewnia swoim podopiecznym szeroki wachlarz usług, w tym m.in.: dowozy, trzy posiłki, zajęcia i warsztaty tematyczne( artystyczne, treningi pamięci rekreacyjne w ogrodzie), pomoc pielęgniarki, dietetyka, psychologa i prawnika. Pobyt w placówce jest bezpłatny. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Projekt realizowany jest przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Starachowicach, Parafię pw. Św. Mikołaja Biskupa w Chełmży i Miasto Chełmża w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Osoby zainteresowane uczestnictwem w programie powinny zgłosić się do Kancelarii Parafialnej.

K.Orłowska

Foto.:Parafia w Chełmży

CIT-8 - TERMIN DLA NIEKTÓRYCH NGO-sów PRZEDŁUŻONY
2019.03.27
CIT-8 - TERMIN DLA NIEKTÓRYCH NGO-sów PRZEDŁUŻONY

             Termin składania CIT-8 dla niektórych NGO-sów przedłużony został o 7 miesięcy. Obowiązek złożenia deklaracji CIT-8 w 2019 r. przedłuża opublikowane 22 marca br. rozporządzenie. Termin dla małych organizacji pozarządowych przesunięto do 31 października 2019 r.

 

Nabór na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Zelgnie
2019.03.26

       Wójt Gminy Chełmża ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie. Oferty należy składać do 11 kwietnia 2019 r do godziny 14:00 do Urzędu Gminy Chełmża, ul. Wodna 2.

ZAINWESTUJ NA PREFERENCYJNYCH WARUNKACH
2019.03.22
ZAINWESTUJ NA PREFERENCYJNYCH WARUNKACH

ZAINWESTUJ NA PREFERENCYJNYCH WARUNKACH W POMORSKIEJ SPECJALNEJ STREFIE EKONOMICZNEJ

          Rok 2018 był przełomowy dla przedsiębiorców.  Objęcie całego obszaru inwestycyjnego w Polsce możliwością korzystania z preferencyjnych warunków w postaci zwolnienia z podatku dochodowego ma wpłynąć na podniesienie jakości nowych inwestycji, a wprowadzone zmiany są jednym z elementów budowania przewag konkurencyjnych Polski na arenie międzynarodowej. Dzięki rozszerzeniu na cały kraj ewentualności uzyskania pomocy publicznej zwiększy się również potencjał mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

KONKURS "Rodzynki z pozarządówki"
2019.03.22
KONKURS "Rodzynki z pozarządówki"

        Organizacje pozarządowe mogą zgłaszać się do konkursu o  nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe pn. "Rodzynki z pozarządówki". To już dwunasta edycja tego ważnego dla NGO-sów z naszego regionu konkursu. Termin na składanie wniosków aplikacyjnych upływa 29 marca br.

 

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.