• Gmina Chełmża
 • Gmina Chełmża
 • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

Aktualności

Stronicowanie

 • O EKOKUCHNI W AKADEMII ZDROWIA

  O EKOKUCHNI W AKADEMII ZDROWIA

  2019.11.25

               Blisko 100 osób zdecydowało się przyjąć zaproszenie i wybrać się do Zelgna na  konferencję „Akademia Zdrowia – pozwól sobie pomóc”. Konferencja podsumowała projekt pod nazwą "EKOKUCHNIA – zdrowie na talerzu".
             Ten projekt został zrealizowany w ramach programu DZIAŁAJ LOKALNIE prowadzonego przez Stowarzyszenie Kuźnia Inicjatyw Lokalnych w Lisewie. Gmina Chełmża jest partnerem współfinansującym ten program od 2016 roku. Projekt współfinansowany był przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, Samorząd Gminy Chełmża i Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża.

 • EDUKACJA W TERENIE

  EDUKACJA W TERENIE

  2019.11.25

             Rekreacyjny teren gminny położony nad Jeziorem Grodno wzbogacił się w nowe tablice edukacyjne. Tablice informują i edukują  o jego walorach przyrodniczych. Ustawionych zostało pięć tablic. Ich tematyka to: Mapa Gminy wraz z charakterystyką miejscowości Grodno, Grzyby jadalne i trujące, Ryby Jeziora Grodzieńskiego, Drzewa naszych lasów i Leśne ssaki. Podczas rodzinnych wycieczek można łączyć wypoczynek z edukacją, poznając walory naszej lokalnej przyrody.

  K.Orłowska

  Foto: A. Zdrojewska

 • OCHRONA PRZED UPADKAMI

  OCHRONA PRZED UPADKAMI

  2019.11.25

           Grupa mieszkańców Gminy Chełmża aktywnie uczestniczy w programie polityki zdrowotnej  pn. „Program zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim”, który realizowany jest przez gminę w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim. W projekcie uczestniczy grupa 19 osób, które ukończyły 60 rok życia. Głównym celem programu jest zmniejszenie liczby upadków i urazów wśród osób starszych.

 • Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

  Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

  2019.11.22

          Wójt Gminy Chełmża, informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego pn. „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

 • Restrukturyzacja spółki Ziarno

  Restrukturyzacja spółki Ziarno

  2019.11.20

            W związku   z trudną  sytuacją  finansową Grupy Producenckiej Rolników „Ziarno” spółka   z o.o.   z Cichoradza prosimy wszystkich zainteresowanych rolników poszkodowanych  przez ten podmiot o kontakt z Biurem Kujawsko- Pomorskiej Izby Rolniczej w  Przysieku. W  najbliższym czasie  zorganizowane  zostanie przez Kujawsko-Pomorską Izbę Rolniczą spotkanie, na którym rolnicy zostaną zapoznani z przysługującymi im uprawnieniami w związku z zaistniałą sytuacją.       

Stronicowanie

Menu w stopce

Kontakt

 • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka

baner toplayer
Pomoc dla pogorzelców BabaLudy