• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

  • -
Idźmy do wyborów! Pieniądze na place zabaw czekają

Nagrodzimy lokalne społeczności, które najbardziej serio potraktują udział w wyborach samorządowych 21 listopada. W obwodach o największej frekwencji głosowania wiosną przyszłego roku stanie pięć ufundowanych przez samorząd województwa placów zabaw.

To już się raz udało. Pierwszy konkurs, w którym nagrodami były sfinansowane przez województwo place zabaw w gminach, w których osiągnięto najwyższą frekwencję wyborczą, zorganizowaliśmy rok temu, przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. - Dzięki temu, że do urn poszliśmy naprawdę tłumnie, wykazując się wielką obywatelską odpowiedzialnością, w obecnej kadencji nasz region reprezentują w PE aż trzej deputowani. Chcemy, by także w tych wyborach padały frekwencyjne rekordy. Wybieramy przecież tych, którzy będą rządzić w naszych miastach, gminach i powiatach, a także naszym regionem przez najbliższe cztery lata – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

O kampanii frekwencyjnej przed wyborami do parlamentu europejskiego pisaliśmy tutaj:

http://www.kujawsko-pomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12318&Itemid=126

Tym razem do wzięcia jest pięć znakomicie wyposażonych placów zabaw, każdy wart 30 tysięcy złotych. Otrzymają je najlepsze pod względem frekwencji wyborczej samorządy gminne, sklasyfikowane w następujących kategoriach:

  • pięć największych miast regionu (wszystkie na prawach powiatu oraz Inowrocław)
  • stolice powiatów ziemskich
  • pozostałe gminy miejskie
  • gminy wiejsko-miejskie
  • gminy wiejskie.

O lokalizacji skwerów zdecydują samorządy gmin po konsultacjach ze społecznościami zamieszkującymi rejon tych obwodów wyborczych, w których padną gminne rekordy frekwencji.

Promując udział w wyborach, chcemy też pomóc Państwu we właściwym wypełnieniu kart do głosowania w wyborach do sejmików, ponieważ w samorządowej elekcji sprzed czterech lat właśnie w nich oddano najwięcej nieważnych głosów. Jak zagłosować tak, by nasz głos na pewno poparł kandydaturę, o którą nam chodzi?

Na kandydatów do sejmiku głosujemy na dużej niebieskiej karcie (jedna z trzech lub czterech, które otrzymamy). Choć będzie tam kilkadziesiąt nazwisk, możemy wskazać tylko jedno z nich! Głosujemy na nazwisko i na listę: najpierw znajdź numer listy i nazwę komitetu wyborczego, potem na liście tego komitetu właściwe nazwisko, które zaznaczysz krzyżykiem w umieszczonej obok niego kratce. Gotowe.

Do zobaczenia przy urnie!

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego 

15 listopada 2010 r.

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Adres skrytki ePUAP  /1k6o1ww2df/SkrytkaESP

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

Godziny urzędowania:

poniedziałek  od 7.00 -  do 15.00
wtorek           od 7.00 -  do 16.00
środa             od 7.00 -  do 15.00
czwartek        od 7.00 -  do 15.00
piątek            od 7.00 -  do 14.00

Kasa zamykana jest jedną godzinę wcześniej.

Stopka