• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

„Ekologiczne Wakacje”
  • -

Letnie Marzenia 2010 w Brąchnówku

            Tradycyjnie już od 2000r  Stowarzyszenie „Edukacja i Przyszłość”   w Brachnówku ,  organizuje  w okresie wakacji półkolonie dla dzieci w wieku 7-13 lat z Browiny i Brąchnówka i okolic tym razem  pod hasłem „Letnie Marzenia czyli Ja też mogę pomóc środowisku „ . W tym roku zajęcia rozpoczęły się 28.06 i trwały do piątku 02.07.2010r , w godz.9.-16 , w ramach zajęć dzieci otrzymywały suchy prowiant ,napoje, owoce i słodycze , a także nagrody w ramach różnych konkursów plastycznych , sportowych ,wiedzy ekologiczno-przyrodniczej  pod hasłem „Żyj z przyrodą w zgodzie” dofinansowane przez Powiat Toruński , Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Toruniu .  Zajęcia odbywały się w pięknej scenerii  zespołu parkowo-pałacowego w Brąchnówku , a także w Barbarce oraz podczas wycieczek po okolicy.  .
W zajęciach uczestniczyło codziennie prawie 40 dzieci , którymi  opiekowały się nauczycielki z Małej Szkoły w Brąchnówku Jolanta Piotrowska  i Wioleta Basiewicz oraz Karolina Makowska   a także Maria Iwańska . . Kadrę Pedagogiczną wspierał  Zbigniew Sadowski  . Codzienne zaopatrzenie  zapewniał  Pana Andrzej Talarek  i sklep w Browinie . Wsparcia finansowego w przeprowadzeniu półkolonii udzielili : Marszałek Województwa –Pan Piotr Całbecki – dwudniowy pobyt w Barbarce  , Zarząd Powiatu Toruńskiego w ramach programu „Edukacja Ekologiczna” , Wójt Gminy Chełmża  i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu .
W poniedziałek  rozpoczęliśmy od regulaminu i zasad zachowania się dzieci w okresie wakacji w różnych miejscach polu , lesie , nad wodą , na drodze , a także w kontaktach z nieznajomymi , pomocne okazały się książeczki od Pana Starosty „Bezpieczne Wakacje” , a następnie odbyły się zajęcia integrujące grupę w terenie , warsztaty malarskie i plastyczne , uczestnicy dzięki paniom z Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża poznali technikę wyrobu naczyń z wykorzystaniem gliny , uczestnicy  korzystali z pracowni komputerowej , gier świetlicowych , grali w bilarda , ping-ponga , unihokeja , piłkę nożną , siatkową , korzystali z placu zabaw ;
We wtorek i środę ,  kolejne dwa dni wraz z noclegiem spędzaliśmy w Barbarce według bardzo atrakcyjnego programu przygotowanego przez panie ze Szkoły Leśnej , dowóz do Barbarki zapewniła nam pani dyrektor DPS w Browinie  (serdecznie dziękujemy).
 Bardzo bogaty był czwartek , ponieważ był to dzień konkursów ekologicznych , przyrodniczych  , wręczania nagród , drobnych upominków i przyborów szkolnych  dla najlepszych uczestników  zakupionych ze środków  Gminy-Wójta p.Jacka Czarneckiego  , Powiatu Toruńskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Toruniu ..Piątkowy dzień zakończyły  V Przełajowe Biegi Niepodległości  tradycyjnie cieszące się powodzeniem i frekwencja wśród dzieci i młodzieży , oraz dorosłych . 
Kolejne Wakacje w Brąchnówku cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych wg opinii uczestników i ich rodziców były bardzo udane .  Wszystkim darczyńcom , sponsorom i osobom zaangażowanym , w tym opiekunom dzieci na półkoloniach bardzo serdecznie dziękuję .Szczególne podziękowania kieruję do Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska -.Pana Prezesa Wojciecha  Kulińskiego , Marszałka Województwa Pana Piotra Całbeckiego , Pana Starosty Toruńskiego – Mirosława Graczyka i Wójta Gminy Chełmża Pana Jacka Czarneckiego bez których pomocy i wsparcia nie byłoby możliwe zorganizowanie półkolonii w Brąchnówku z pobytem w Barbarce .

Janusz Iwański

Fotoreportaż

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Adres skrytki ePUAP  /1k6o1ww2df/SkrytkaESP

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

Godziny urzędowania:

poniedziałek  od 7.00 -  do 15.00
wtorek           od 7.00 -  do 16.00
środa             od 7.00 -  do 15.00
czwartek        od 7.00 -  do 15.00
piątek            od 7.00 -  do 14.00

Kasa zamykana jest jedną godzinę wcześniej.

Stopka