• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

  • -

 Od 1 grudnia 2009r. rozpoczyna się rekrutacja do projektu „Serce do pracy” realizowanego w Toruniu, przez Fundację ALMA. Projekt, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego będzie trwał przez prawie pół roku, a skierowany jest do osób cierpiących z powodu chorób układu krążenia, które są nieaktywne zawodowo i mieszkają na terenie  powiatu toruńskiego
„Serce do pracy” to kompleksowy program wsparcia, który obejmuje:

  • warsztaty z doskonalenia kompetencji osobistych, które zwiększą motywację do radzenia sobie z chorobą i będą stanowiły zachętę do podjęcia aktywności zawodowej i pozazawodowe
  • wykłady z zakresu oświaty zdrowotnej, aby uświadomić, jak ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia i aby mimo dolegliwości czuć się dobrze
  • indywidualne konsultacje z lekarzem i dietetykiem które pozwolą na opracowanie dostosowanego do stanu zdrowia programu terapeutycznego i opracowanie indywidualnej diety.
  • udział w zajęciach  jogi i nordic-walkingu
  • warsztaty zawodowe: do wyboru moduł gastronomiczny lub ogrodniczy, podczas których uczestnicy zdobędą zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną.

Choroby krążenia należą do chorób cywilizacyjnych i stanowią jedną z najczęstszych przyczyn orzekania o niepełnosprawności. Obecna sytuacja na rynku pracy sprawia często, iż osoby chore, jednakże z odpowiednimi kwalifikacjami zawodowymi, z powodu różnego rodzaju barier nie podejmują pracy. Tracą na tym wszyscy: zarówno człowiek, jak i reszta społeczeństwa, które ponosi koszty związane z pomocą społeczną, zasiłkami itp.
Praca bez wątpienia stanowi dla człowieka istotne źródło dochodów, ale oprócz tego pozwala także na uzyskanie przekonania, że jest się pełnowartościowym człowiekiem.

„Serce do pracy” to inicjatywa, która sprzyja uzupełnieniu lub zdobyciu nowych kwalifikacji oraz umiejętności zawodowych, a także służy zwiększeniu szans i możliwości na rynku pracy, osób nieaktywnych zawodowo z powodu chorób układu krążenia. W wyniku uczestnictwa w projekcie, Beneficjenci Ostateczni nabędą umiejętność radzenia sobie z różnymi problemami, zarówno natury społecznej, jak i zawodowej, a także zostaną zmotywowani do aktywnego życia w społeczeństwie oraz do zmiany nawyków trybu życia.
W przekonaniu Fundacji ALMA, ważne jest, aby osoby dotknięte chorobami układu krążenia dostrzegły swój potencjał i rozwijały go, a projekt „Serce do pracy” stwarza ku temu doskonałe warunki. Dzięki „Sercu do pracy”, potocznie nazywani: „Krążeniowcy”będą mogli poznać swoje możliwości i pomimo choroby, żyć aktywnie, zarówno fizycznie, jak i społecznie i zawodowo.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w projekcie, zapraszamy serdecznie
do kontaktu z Biurem Projektu w Toruniu pod numerem telefonu:
56 620 00 41 lub 608 667 402
lub: melisaijazz@gmail.com

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Adres skrytki ePUAP  /1k6o1ww2df/SkrytkaESP

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

Godziny urzędowania:

poniedziałek  od 7.00 -  do 15.00
wtorek           od 7.00 -  do 16.00
środa             od 7.00 -  do 15.00
czwartek        od 7.00 -  do 15.00
piątek            od 7.00 -  do 14.00

Kasa zamykana jest jedną godzinę wcześniej.

Stopka