Urząd Gminy Chełmża

Zaproszenie dla dzieci i nauczycieli

szkół podstawowych powiatu toruńskiego

do udziału w projekcie pn. „Ekologiczny styl życia”

 

 

 

Realizatorem projektu współfinansowanego przez Zarząd  Powiatu Toruńskiego jest

Stow. Homo homini z Gminy Chełmża.

Miejsce realizacji :zespół pałacowo-parkowy w Brąchnówku

Czas realizacji: do końca czerwca 2009 r. lub do wyczerpania środków finansowych

Forma zajęć: pozalekcyjne zajęcia w terenie i w pomieszczeniach pałacowych

 

                      „Ekologiczny styl życia” to projekt promujący zastosowanie haseł ekologicznych w życiu. Dobrze przemyślany przez nauczycieli prowadzących przyniesie plon jakiego oczekujemy. Nie chodzi tym razem o wiedzę książkową, bardzo teoretyczną, a wręcz jedynie o jej praktyczne stosowanie na co dzień. W projekcie dzieci doświadczą oszczędzania wody, energii, zastosują biodegradowalne opakowania w doświadczeniach, zaprojektują wzory na torby tkaninowe, poznają przepisy na zdrowe odżywianie się i korzystny dla zdrowia ruch.

                      Jak przyłączyć się do projektu?

Wystarczy zadzwonić pod nr 606 367 393 do koordynatora projektu i umówić się na termin zajęć. Stowarzyszenia Homo homini oferuje dostępność pomieszczeń do realizacji zadań oraz materiały plastyczne dla dzieci. Nauczycielom natomiast honorarium za przeprowadzone zajęcia wg autorskiego scenariusza, który będzie załącznikiem do podpisanej umowy. W rozliczeniu prosimy o pozostawienie wytworów swojej pracy (lub jej części) w siedzibie projektu, a także o przekazanie na CD relacji fotograficznej lub filmowej z zajęć. Wszystkie ciekawe pomysły posłużą do opracowania wzoru folderu promującego „Ekologiczny styl życia”.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.