• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

TELEOPIEKA - RUSZA REKRUTACJA

        W dniach 10.05.br. do 15.06.br.  w Gminie Chełmza prowadzona jest rekrutacja do Projektu „Kujawsko-Pomorska Teleopieka”. „Kujawsko-Pomorska Teleopieka” jest wojewódzkim Projektem partnerskim. Liderem Projektu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu, natomiast partnerami : 78 gmin województwa kujawsko-pomorskiego (w tym gmina Chełmża) oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych  w Toruniu. Realizator Projektu    -  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży.

      Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 9 Solidarne społeczeństwo, Działanie 9.3 Rozwój usług zdrowotnych i społecznych, Poddziałanie 9.3.2 Rozwój usług społecznych.

Głównym celem Projektu jest zwiększenie dostępu do usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym w formie pomocy sąsiedzkiej, wolontariatu opiekuńczego przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, takich jak teleopieka.

Oferowane formy wsparcia:

  • usługa teleopieki (w trybie 24 godzin na dobę, przez 7 dni
    w tygodniu);
  • usługa pomocy sąsiedzkiej;
  • wolontariat opiekuńczy.

Projekt „Kujawsko-Pomorska Teleopieka” skierowany jest do 3 000 osób, mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, w tym 14 osób zamieszkujących na terenie gminy Chełmża, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Kto może skorzystać z Projektu „Kujawsko-Pomorska Teleopieka”:

  • osoby zamieszkujące na terenie gminy Chełmża;
  • osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, czyli takie, które ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia  w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego;
  • osoby nieprzebywające w placówce opieki całodobowej.

Dodatkowe punkty przy rekrutacji zdobędą osoby:

  • których dochód nie przekracza kwoty 1.051,50 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 792,00 zł dla osoby gospodarującej z rodziną;
  • ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności;
  • z niepełnosprawnością sprzężoną oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi, w tym osoby z niepełnosprawnością intelektualną
    i z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi;
  • doświadczające wielokrotnego wykluczenia społecznego;
  • korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa;
  • pochodzące z obszarów zdegradowanych wyznaczonych w lokalnych programach rewitalizacji lub gminnych programach rewitalizacji;
  • będące kombatantem i/lub ofiarą represji (zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego);
  • prowadzące jednoosobowe gospodarstwo domowe lub wspólne gospodarstwo domowe z inną osobą niesamodzielną lub z rodziną pod warunkiem, że wspólnie zamieszkujący dorośli członkowie rodziny to osoby pracujące.

Teleopieka – to system przywoławczy działający w domu podopiecznego przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Osoba potrzebująca zostaje wyposażona                w tzw. „przycisk  życia” w formie opaski, który w razie jakiegokolwiek zagrożenia (upadek, nagłe pogorszenie zdrowia, pożar) po naciśnięciu powoduje automatyczne uruchomienie połączenia w trybie głośnomówiącym z centrum monitoringu, gdzie operator decyduje o stosownym rodzaju interwencji.                  W przypadku nagłego zdarzenia medycznego, nie zawsze osoba jest w stanie zadzwonić pod numer alarmowy 112. Dzięki posiadaniu dostępu do „przycisku życia” w formie opaski, zwiększa się poziom poczucia bezpieczeństwa.

Termin rozpoczęcia rekrutacji do udziału w Projekcie w dniach od 10.05.br. i trwać będzie do dnia 15.06.br.  Wszelkie informacje dotyczące realizacji Projektu można uzyskać pod nr telefonu  56  675 60 19. Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie mogą składać formularze zgłoszeniowe   do dnia 15.06.2021 r.

Lista dokumentów, jakie należy dostarczyć:

  • Formularz zgłoszeniowy;
  • Dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów dodatkowych, wymienionych wyżej (jeżeli zaznaczono, np. orzeczenie                    o niepełnosprawności, decyzję o wysokości świadczeń itp.).

Dokumenty rekrutacyjne w wersji elektronicznej do pobrania są poniżej, natomiast w wersji papierowej dostępne w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chełmży mieszczącego się przy ul. Paderewskiego 11, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Wypełnione dokumenty rekrutacyjne można złożyć:

  • osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Chełmży, ul. Paderewskiego 11;  
  • pocztą tradycyjną na adres: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
    w Chełmży, ul. Paderewskiego 11, 87-140 Chełmża;
  • pocztą elektroniczną na adres: gops@gminachelmza.pl;
  • za pośrednictwem e-puap z dopiskiem: „Kujawsko-Pomorska Teleopieka”.

Dodatkowa informacja - w przypadku nie zrekrutowania wymaganej liczby uczestników termin rekrutacji zostanie wydłużony lub zostanie ogłoszona rekrutacja otwarta (ciągła). Przy rekrutacji nie jest brana pod uwagę kolejność złożenia formularzy.

Osoby, które zakwalifikują się do Projektu zostaną o tym fakcie poinformowane przez pracowników socjalnych. Uczestnicy Projektu następnie otrzymają urządzenia elektroniczne (np. w formie bransoletki).

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa, co ułatwi Państwu wypełnienie formularza!!!

Dokumenty do pobrania - formularz zgłoszenia, regulamin -  poniżej w załacznikach.

 

A. Bykowska, Kier. GOPS-u

 

 

Wstecz

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Adres skrytki ePUAP  /1k6o1ww2df/SkrytkaESP

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

piątki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka