Urząd Gminy Chełmża

Menu pomocnicze

CIEKAWA INICJATYWA DO NAGRODY!

           Za nami już trzy edycje konkursu na „Najciekawszą Inicjatywę Społeczną”. Do 15 listopada można zgłaszać kolejne akcje, przedsięwzięcia i niebanalne wydarzenia. W ubiegłorocznym konkursie wyróżnienie otrzymał „Dzień Kobiet w PRL-u”, którego promotorkami są panie z KKA OD-NOVA w Bielczynach. Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Toruniu.

          Konkurs kierowany jest zarówno do stowarzyszeń i fundacji, jak również do grup nieformalnych np. kół gospodyń wiejskich, sołectw, uczniów czy też uczestników środowiskowych domów samopomocy z terenu powiatu toruńskiego, realizujących zadania na rzecz powiatu i jego mieszkańców.  

      Do konkursu mogą stanąć inicjatywy zrealizowane przez grupy podczas całego okresu ich działalności. Zgłoszone przedsięwzięcia zostaną zaprezentowane przez ich realizatorów podczas Forum Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się w grudniu br. To właśnie uczestnicy forum – w drodze tajnego głosowania - dokonają wyboru najciekawszego z nich.

W nagrodę zwycięzca otrzyma bon zakupowy o wartości 1000 zł, który przeznaczy na urzeczywistnianie swoich celów statutowych lub dalszą działalność społeczną grupy. Przyznane zostaną również dwa wyróżnienia o wartości 500 zł każde. Inicjatywę do konkursu można zgłosić pod nr tel. 56 662 88 42  i uzyskać tutaj szczegółowe informacje.

              W ubiegłorocznej edycji o tytuł "Najciekawsza Inicjatywa Roku" ubiegały się jeszcze dwie kolejne organizacje z naszej gminy: KAK SZPILKI w Kończewicach i KGW Kiełbasin.

K.Orłowska

Foto.:Starostwo Powiatowe, 2017 rok.

  • KKA ODNOVA Bielczyny - Wyróżnienie
  • KAK SZPILKI Kończewice
  • KGW Kiełbasin

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.