Urząd Gminy Chełmża

SPRZĘT dla OSP PRZEKAZANY

W RAMACH FUNDUSZU SPRAWIEDLIWOŚCI

          Zestawy do ratownictwa medycznego, torby medyczne, defibrylatory, deski ortopedyczne - taki sprzęt trafił do ochotników z naszej gminy. Sprzęt o wartości 51 450 zł dla siedem jednostek OSP zakupiony został z dotacji w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Oficjalnego wręczenia sprzętu strażakom dokonał Wójt Gminy Jacek Czarnecki.

Środki z Funduszu trafiają do ochotniczych straży pożarnych, gdyż strażacy-ochotnicy są najczęściej pierwsi na miejscu zdarzenia i posiadanie takich sprzętów jest konieczne.

        W maju tego roku po ogłoszeniu przez Ministra Sprawiedliwości  naboru wniosków na wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem  dla jednostek samorządu terytorialnego obszaru woj. kuj. – pomorskiego na wsparcie jednostek OSP, Wójt Gminy Chełmża  wystąpił z wnioskiem o wspomniane dofinansowanie. W ramach projektu doposażonych zostało siedem jednostek  OSP z terenu Gminy Chełmża, które otrzymały nowy  sprzęt ratowniczy  niezbędny do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa (najnowocześniejsze, profesjonalne, w pełni wyposażone zestawy medyczne oraz defibrylatory do niesienia natychmiastowej pomocy). Obdarowane jednostki to OSP Skąpe, Kuczwały, Zelgno, Kończewice, Grzegorz, Zajączkowo i Szerokopas.

          Otrzymane doposażenie ma jeszcze bardziej  wzmocnić i usprawnić naszych strażaków w działaniach ratowniczych. A potrzebę  usprawnienia działania naszych jednostek OSP na pewno argumentuje przebiegająca przez teren gminy autostrada A1 i DK nr 91, trasy szczególnie obciążone w okresie letnim.

       Zakup sprzętu współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości”.

K.Orłowska

foto.:K.Orłowska

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.