• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

DOŻYNKI GMINNE - zapraszamy do ZALESIA !

           Dożynki – to sztandarowa impreza Gminy Chełmża – jak co roku barwna i huczna, swoją niesamowitą atmosferą gromadzi setki mieszkańców i gości rejonu. Modlitwa dziękczynna, kolorowe wieńce z tegorocznych plonów, konkurs na wieniec i ozdobę dożynkową oraz zabawa z muzyczną gwiazdą GOLEC UORKIESTRA.  – tak można w wielkim skrócie opisać uroczystość gminną, która odbędzie się już w najbliższą  sobotę 1 września we wsi Zalesie ( centrum) . Gospodarzem dożynek jest Sołectwo Pluskowęsy - Zalesie.

          Korowód dożynkowy poprowadzą i podzielą chleb z tegorocznych plonów Starostowie Henryk Fałkowski i Joanna Siwek – Rutkowska i Wicestarostowie Paweł Węgrzyn i Małgorzata Radzimska.Udział w dożynkach zapowiedziały delegacje z wszystkich 28 sołectw gminy. A w konkursie gminnym na Najpiękniejszy Wieniec i Ozdobę Dożynkową uczestniczyć będzie 12 sołectw.

         W programie są występy zespołów muzycznych  i wokalnych. Organizatorzy liczą, że udział w gminnych dożynkach będzie okazją do podsumowania tegorocznych zbiorów i jednocześnie miłego zakończenia wakacji.

Gwiazda wieczoru - zespół  GOLEC UORKIESTRA wystąpi o godzinie 19.00. W koncertowym repertuarze zespołu znajdą  się takie znane utwory jak „ŚCIERNISKO”, „SZARPANY” „ŻYCIE JEST MUZYKĄ” „DO MILÓWKI WRÓĆ” „LEĆ MUZYCZKO” i wiele, wiele innych. Poza tym w programie święta tradycyjne konkursy dla publiczności oraz bezpłatne atrakcje dla dzieci – m.in. zjeżdżalnie, trampoliny, rodeo, karuzela, tory przeszkód i bungee run. Lokalni wystawcy zaprezentują swoje produkty i rękodzieło na specjalnych stoiskach.

        Organizatorzy Dożynek: Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki, Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża i Przewodniczący Społecznego Komitetu Dożynkowego Henryk Fałkowski zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Chełmża do udziału w tym wyjątkowym, dorocznym święcie gminy.  

KO

  • -
  • -

Wstecz

Menu w stopce

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Adres skrytki ePUAP  /1k6o1ww2df/SkrytkaESP

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

piątki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka