Urząd Gminy Chełmża

Menu pomocnicze

ARTYŚCI ZJECHALI DO ZELGNA

           Niedzielne południe 20 maja –  centrum Zelgna  stało się sceną do prezentacji artystów z powiatu toruńskiego. To tutaj w tym roku zorganizowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Toruniu i naszą Gminę  X Majowe Spotkania Twórców Kultury i Sztuki Powiatu Toruńskiego. Jak kolejne edycje tego wydarzenia dowodzą, jest to co roku niezwykle ważne spotkanie integracyjne twórców kultury i sztuki działających na terenie naszego powiatu. Wydarzeniu temu  towarzyszył VII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Chełmża. Zespoły z całego powiatu toruńskiego na zelgnieńskiej scenie prezentowały swoje umiejętności wokalne, muzyczne. Pośród zespołów przybyłych z powiatu takich jak między innymi Lubiczanie, Złota Jesień, Jutrzenka, Łubianioki, duet EDEN, Kapela „DOLINA Drwęcy”, Kapela Ludowa im. Kamińskich, Zespół Wokalny Kawęczynianki na miejscowej scenie zaprezentował się także  zespół gminny POLSKIE KWIATY. Gościliśmy także wykonawców indywidualnych – poetów, rękodzielników, a Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy zapraszały wszystkich do degustacji swoich smakołyków. Charakter miejsca – Centrum Kultury i Tradycji – na terenie którego odbywała się impreza, stworzył wyjątkowy charakter i atmosferę tego spotkania. Uczestnicy spotkania mieli także okazję zajrzeć i zwiedzić budynek miejscowej zabytkowej pastorówki,  w którym mieści się świetlica wiejska i Biblioteka Samorządowa czy też do pracowni MALWA, która w tym dniu przybrała charakter lokalnej kawiarenki. Miło było tutaj się zatrzymać, napić się kawy, posmakować lokalnej Seniorówki, czy choć przez chwilę podelektować się spokojem polskiej wsi.

          Spotkania te już po raz dziesiąty stworzyły mieszkańcom naszego powiatu możliwość zapoznania się z tradycjami naszego regionu oraz upowszechniły i wsparły  dorobek twórczy artystów działających w regionie w zakresie kultury oraz sztuki. Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie oraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

KO

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.