Urząd Gminy Chełmża

Menu pomocnicze

ZAGRALI JAK NA WESELU

          Zespół STYL z Rypina wygrał V Jubileuszowy Przegląd Zespołów i Kapel Weselnych, który odbył się w Grzywnie. Publiczność dopisała i tłumnie przybyła na miejscowy teren rekreacji, aby posłuchać skocznej, weselnej muzyki.  Gwiazdą wieczoru był zespół TOP ONE, który bawił publiczność swoimi kultowymi przebojami, bo któż nie zna Białego Misia czy Miła moja.

       W części konkursowej wystąpiło pięć zespołów: REMIX z Lipna, GRABQ BAND z Krowic, ECHO z Węgorzyna, SAXO MUSIC z Torunia i  laureat przeglądu zespół STYL z Rypina. W przerwie pomiędzy występami zespołów wiele osób odwiedziło galerię STARA SZOPA a w niej  kawiarenkę przygotowaną przez KGW Kiełbasin, warsztaty carvingu – sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach i dekoracji ciast weselnych oraz wystawę pokonkursową „Ozdobne butelki”. Poza tym zainteresowaniem cieszyła się wystawa weselnych aut zorganizowana przy okazji przeglądu. Na pewno ogromnym hitem kulinarnym okazała się zupa myśliwska rozczęstowana pośród wszystkich uczestników imprezy, która okazała się pysznym poczęstunkiem.

        Późnym wieczorem komisja konkursowa wybrała swojego faworyta: zespół  STYL. Formacja otrzymała nagrodę pieniężną w kwocie 1 tysiąca złotych  ufundowaną przez Wójta Gminy Chełmża. Po podsumowaniu przeglądu publiczność do późnych godzin wieczornych wytrwale bawiła się przy muzyce zespołu finalisty. Organizatorami imprezy byli wspólnie : Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki, miejscowi Radni Gminni: Mirosław Trzpil i Grzegorz Garwoliński i Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. Duży wkład w organizację wnieśli prywatni sponsorzy, których w trakcie imprezy przedstawiono i obdarowano pamiątkowymi podziękowaniami i koszulkami z logiem przeglądu.

KO

Sponsorzy tegorocznego Przeglądu Zespołów i Kapel Weselnych – Grzywna 2018’:

  1. FHU. „JOSEF” – Mariusz Omiotek – Grzywna
  2. SEPPA” – Jerzy Gil, Paweł Węgrzyn – Warszewice
  3. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów – Henryk Olejniczak – Grzywna
  4. „PLAN-POL-PLAST BIS” – Anna i Krzysztof Patyna – Grzywna
  5. Starostwo Powiatowe w Toruniu
  6. „AUTO-MAR” – Mariusz Piotrowicz – Chełmża, Toruń
  7. FHU. „VOICE” – Izabela i Radosław Majewscy - Chełmża
  8. Dom Weselny „U Boryny” – Państwo Urszula Andrzej Rumińscy - Grzywna
  9. „LILKRIS” – Krzysztof Wyczółkowski – Grzywna

 

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.