Urząd Gminy Chełmża

II Wojewódzkie Manewry Ratownicze - ,,Zalesie 2018”

          Wojewódzkie Manewry Ratownicze zwane dalej manewrami, są drugą edycją Manewrów Ratowniczych tej rangi, organizowanych w Zalesiu Gmina Chełmża. Organizatorami Wojewódzkich Manewrów Ratowniczych zaplanowanych na 21-22 kwietnia 2018 jest  Wójt Gminy Chełmża, ZG OSP Gminy Chełmża oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Grzegorzu.

Celem manewrów jest doskonalenie umiejętności z zakresu ratownictwa oraz współpracy pomiędzy grupami ratowniczymi jak i służbami państwowymi, które tworzą i wspierają system ratownictwa w Polsce. Ponadto celem strategicznym tej edycji manewrów jest propagowanie wśród społeczeństwa, szczególnie młodego pokolenia, odruchów pomocy człowiekowi w stanie jego zagrożenia w ramach Rodzinnego Pikniku rekreacyjno- edukacyjnego pod hasłem ,, Szkolisz – Pomagasz – Ratujesz”

Wojewódzkie Manewry Ratownicze ,,Zalesie 2018” skierowane są do strażaków i ratowników, młodzieży szkolnej oraz dla każdego kto  czuje potrzebę niesienia pomocy człowiekowi znajdującemu się w stanie zagrożenia. Zgłoszenia przyjmuje do 15kwietnia E.Kaniecki telefonicznie 739000230 lub emailem ekaniecki@gminachelmza.pl

Patronat nad manewrami objęli:

  1. Wojewoda Kujawsko-Pomorski - Mikołaj Bogdanowicz
  2. Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej – nadbryg. mgr inż. Janusz Halak;

Manewry współfinansuje Starosta Powiatu Toruńskiego - Mirosław Graczyk

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.