Treść
BIELCZYNY - TRUSKAWKOWE SZALEŃSTWO
Na pewno będzie słodko i pachnąco. A wszystko pod znakiem truskawki - najbliższa sobota 2 lipca godz. 1600 w Bielczynach. Organizatorzy zaplanowali mnóstwo truskawkowych atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dla najmłodszych smakoszy truskawek będzie czekało sporo niespodzianek, w tym konkursy i zabawy, zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, party piana i przejażdżki konne. Dzieci mogą wziąć równiez udział w konkursie na najciekawsze przebranie za truskawkę. Ci, którzy wolą spędzać czas aktywnie będą mogli brać udział w potyczkach sportowych. „ - Kibice będą mieli możliwość dopingować drużyny piłkarskie w truskawkowym meczu. W turnieju udział wezmą drużyny piłkarskie z okolicznych sołectw” – zapowiada przewodnicząca KKA OD-NOVA w Bielczynach Katarzyna Lewandowska. Odbędą się konkursy związane z truskawką dla dorosłych oraz prezentacje kulinarne potraw z truskawką w roli głównej - tort truskawkowy. Imprezę uświetnią występy artystyczne, cyrkowe, pokaz ognia AKTSHOW venty z klasą oraz koncert Formacji Amelinium. Usłyszymy w ich wykonaniu przeboje zespołu 2+1 i Maryli Rodowicz. Stoiska ze swoimi specjałami wystawią okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich. „ - Jeżeli dodamy do tego stoły uginające się od rozmaitych truskawkowych pyszności, to mamy najsmaczniejszy przepis na spędzenie pierwszego lipcowego weekendu . Dla wszystkich miłośników truskawek obecność obowiązkowa! Do zobaczenia w Bielczynach! ” – zachęca do udziału w imprezie organizatorka Katarzyna Lewandowska
Miłośnicy tego owocu, powinni wiedzieć, że ten owoc jest najsmaczniejszy podobno właśnie z Polski. I nie dorównują mu te importowane z południa Europy.
Organizatorem imprezy jest Koło Kobiet Aktywnych OD-NOVA w Bielczynach. Impreza współfinansowana jest przez samorządy: Powiat Toruński, Gminę Chełmża i prywatnych sponsorów. W załączeniu poniżej szczegółowy program imprezy.
KO
