• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

REKREACJA W GMINIE

POCZULI WIOSNĘ


        Choć pierwszy dzień wiosny dopiero nadejdzie  21 marca, to wczoraj w niedzielne popołudnie można było ją już poczuć. Świecące słońce znaczenie poprawiło humory uczestników wycieczki pieszej po okolicach Kiełbasina. Chętne  na spacer z kijkami nordic walkin były aż 42 osoby.   Wczorajsza przebyta trasa jest pierwszą w tym roku z zaplanowanych wycieczek w ramach gminnego programu „Gmina Chełmża – Zdrowa Gmina”. Przed uczestnikami czynnej rekreacji w nadchodzącym sezonie  kolejne jeszcze cztery takie wycieczki i pięć tras rowerowych. Na zakończenie wczorajszej trasy na uczestników czekał krótki test wiedzy o zdrowiu „Wiem co jem” z nagrodami, a  przystankiem kończącym wyprawę było  wspólne spotkanie  w miejscowej świetlicy przy kawie i cieście. Spotkanie  przygotowała grupa  mieszkańców  Kiełbasina z p. Sołtys Ewą Kasprzak.  Uczestnikom wycieczki towarzyszyła Telewizja PO Sąsiedzku.
        Wycieczki piesze z kijkami nordic walking już od  co najmniej sześciu lat cieszą się w naszej gminie pośród mieszkańców sporym zainteresowaniem. Szczególnie jeśli chodzi o grupy zorganizowane w ramach gminnych przedsięwzięć rekreacyjnych. Warto pamiętać, że  Nordic Walking jest angażującą całe ciało formą chodzenia. Sprawdza się ona jako prozdrowotna aktywność fizyczna, którą w gminie staramy się propagować i upowszechniać. Służyć temu ma przede wszystkim program gminny pn.”Gmina Chełmża – Zdrowa Gmina”, który w roku bieżącym realizowany jest w czterech obszarach: sport, rekreacja, profilaktyka i zdrowe odżywianie. Każdy ze wspomnianych obszarów ma przypisanych do realizacji swoich koordynatorów. Poniżej galeria z wycieczki. Zanim wszyscy ruszyli w trasę, to odbyli krótką rozgrzewkę pod okiem p. koordynator Marii Bulińskiej.
KO

UWAGA !  Na kolejną wycieczkę pieszą  zapraszamy już w najbliższą niedzielę tj. 20.03.br  na trasie Chełmża - Browina - Chełmża, start: Chełmża godz. 15.00 spod Pływalni, ul. Bydgoska.
 

Wstecz

Menu w stopce

Kontakt

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka

baner toplayer
INSTRUKCJA