Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

REKREACJA W GMINIE

POCZULI WIOSNĘ


        Choć pierwszy dzień wiosny dopiero nadejdzie  21 marca, to wczoraj w niedzielne popołudnie można było ją już poczuć. Świecące słońce znaczenie poprawiło humory uczestników wycieczki pieszej po okolicach Kiełbasina. Chętne  na spacer z kijkami nordic walkin były aż 42 osoby.   Wczorajsza przebyta trasa jest pierwszą w tym roku z zaplanowanych wycieczek w ramach gminnego programu „Gmina Chełmża – Zdrowa Gmina”. Przed uczestnikami czynnej rekreacji w nadchodzącym sezonie  kolejne jeszcze cztery takie wycieczki i pięć tras rowerowych. Na zakończenie wczorajszej trasy na uczestników czekał krótki test wiedzy o zdrowiu „Wiem co jem” z nagrodami, a  przystankiem kończącym wyprawę było  wspólne spotkanie  w miejscowej świetlicy przy kawie i cieście. Spotkanie  przygotowała grupa  mieszkańców  Kiełbasina z p. Sołtys Ewą Kasprzak.  Uczestnikom wycieczki towarzyszyła Telewizja PO Sąsiedzku.
        Wycieczki piesze z kijkami nordic walking już od  co najmniej sześciu lat cieszą się w naszej gminie pośród mieszkańców sporym zainteresowaniem. Szczególnie jeśli chodzi o grupy zorganizowane w ramach gminnych przedsięwzięć rekreacyjnych. Warto pamiętać, że  Nordic Walking jest angażującą całe ciało formą chodzenia. Sprawdza się ona jako prozdrowotna aktywność fizyczna, którą w gminie staramy się propagować i upowszechniać. Służyć temu ma przede wszystkim program gminny pn.”Gmina Chełmża – Zdrowa Gmina”, który w roku bieżącym realizowany jest w czterech obszarach: sport, rekreacja, profilaktyka i zdrowe odżywianie. Każdy ze wspomnianych obszarów ma przypisanych do realizacji swoich koordynatorów. Poniżej galeria z wycieczki. Zanim wszyscy ruszyli w trasę, to odbyli krótką rozgrzewkę pod okiem p. koordynator Marii Bulińskiej.
KO

UWAGA !  Na kolejną wycieczkę pieszą  zapraszamy już w najbliższą niedzielę tj. 20.03.br  na trasie Chełmża - Browina - Chełmża, start: Chełmża godz. 15.00 spod Pływalni, ul. Bydgoska.
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.