Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

8 Marca to dzień wyjątkowy

         Tradycyjnie jak co roku do Głuchowa 8 marca przybył Kwiat Gminy Chełmża. W murach tutejszego  gimnazjum odbyła  się kolejna i to X już edycja Gminnego Dnia Kobiet. Głównymi bohaterkami wieczoru  były Panie – mieszkanki gminy, w tym radne, sołtyski, urzędniczki, lekarki, nauczycielki, bibliotekarki, animatorki kultury. Uczestniczące w spotkaniu panie reprezentowały również stowarzyszenia i organizacje kobiece. Wśród nich były też    przedstawicielki zespołu Polskie Kwiaty czy Pracowni Malwa   działających przy Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. Gminne obchody Dnia Kobiet tradycyjnie  rozpoczęły się życzeniami dla pań. Składali je Wójt Gminy Jacek Czarnecki wspólnie z przedstawicielami męskiej części samorządu. W okolicznościowych wystąpieniach, a nawet w specjalnie napisanych i wyrecytowanych na tę okazję wierszach,  podkreślano doniosłą i niezwykle ważną rolę kobiet, składając moc ciepłych i miłych życzeń. Jednak główną część  spotkania  pań  wypełnił tym razem spektakl estradowy w wykonaniu  aktorów Teatru Impresaryjnego AFISZ pt. „Romans w bibliotece”. W spektaklu  wykorzystane zostały  wątki romansów zaczerpnięte z polskiej literatury. Krótko mówiąc: rzecz była o dwóch paniach, które między regałami polowały na pana... Akcja rozgrywała się w zaciszu biblioteki. 
       Na zakończenie spotkania na panie czekała jeszcze mała niespodzianka. Wśród rozczęstowanych słodyczy było ukrytych kilka upominków promujących tegoroczny program „Gmina Chełmża – Zdrowa Gmina”. Ręczniczki frotte z logo wspomnianego programu wręczył paniom organizator spotkania Wójt Jacek Czarnecki.
       Podsumowując: Dziesiąty DZIEŃ KOBIET w Gminie Chełmża uznajemy za udany! A jak było? - galeria nam opowie!

K.Orłowska

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.