Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

ZELGNO. WIZYTACJA NA PLACU BUDOWY

           Budowa nowej sali sportowej w Zelgnie to obecnie największy plac budowy w gminie. INwestycja powoli dobiega końca, ale wiele robót jest jeszcze do wykonania. Przy szkole stoi już okazały budynek nowego obiektu sportowego. Teraz prace kontynuowane są w jego wnętrzu.  Wczoraj Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki wraz z pracownikami UG, z Dyrektor szkoły oraz  z inspektorem nadzoru, kierownikiem budowy i kierownikiem robót  wizytowali realizowaną inwestycję. Przedyskutowano obecny stan, plan i zakresy działań na najbliższe tygodnie. W chwili obecnej prowadzone są  prace wykończeniowe wnętrza obiektu. Wykonywane są między innymi  ściany i posadzki w sanitariatach, glazury ścian sali sportowej. Zbliża się także moment ułożenia podłogi w sali sportowej, co zresztą nad jakością, trwałością, wyborem kolorystyki  nowej podłogi  także dyskutowano. Wartość robót budowlanych wyniesie prawie 2,5 mln zł.  Od przyszłego roku szkolnego szkoła podstawowa w Zelgnie będzie dysponować już  nowoczesną salą sportową o wymiarach 32,84 m x 23,74 m wraz z pełnym zapleczem sanitarno – szatniowym i wyposażeniem. Powierzchnia zabudowy obiektu to  1089,39 m2, a powierzchnia użytkowa - 1120,53 m2.  Już  dziś sala sportowa w Zelgnie jest wspaniałą wizytówką nie tylko Zelgna, ale całej gminy. To sala którą możemy się naprawdę pochwalić -  obiekt na miarę XXI wieku.
          Budowa ma zakończyć się może jeszcze  i w maju, a otwarcie obiektu zaplanowano  na dzień 18 czerwca br.  Przeprowadzenie tak dużej i kosztownej inwestycji umożliwiły pozyskane przez władze samorządu Gminy Chełmża środki zewnętrzne. Inwestycja realizowana jest przy dofinansowywaniu ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach Programu Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu w Województwie Kujawsko – Pomorskim.

          Do momentu całkowitego oddania obiektu w użytkowanie, miejscowa młodzież będzie jeszcze korzystała z istniejącej sali mieszczącej się w budynku szkoły. A już od przyszłego roku szkolnego zajęcia z wychowania fizycznego będą odbywały się w normalnych warunkach. Uczniowie zagrają w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną czy piłkę nożną halową na pełnowymiarowych boiskach. Po godzinach lekcyjnych obiekt ma służyć również mieszkańcom. W hali będzie można też organizować wiele imprez - nawet rangi mistrzostw. Ale to również mogą być koncerty i inne rozrywkowe wydarzenia.
Poniżej   prezentujemy galerię zdjęć obiektu nowej sali sportowej w Zelgnie jeszcze w trakcie budowy.
KO

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.