Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

II Wieczór Przedsiębiorcy za nami

        II  „Wieczór  Przedsiębiorcy” Gminy Chełmża miał miejsce 09 stycznia br. w Pluskowęsach. Podczas gminnej gali  wręczone zostały przedsiębiorcom Szlachetne Podkowy  w edycji 2016 roku. Wyróżnienie Gminy Chełmża  „Szlachetna Podkowa” przyznane zostało już po raz kolejny. Galowy wieczór uświetnił koncert gminnego zespołu POLSKIE KWIATY. Organizatorami uroczystego spotkania byli panowie: Radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Leszek Pluciński i Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki.
        Wśród tegorocznej edycji laureatów Szlachetnej Podkowy znalazły się firmy i osoby:  Firma Handlowa "KAZ" z  Kiełbasina, wł. Eugeniusz Kazaniecki(  firma  swoją działalność rozpoczynała dokładnie 20 września 1990 i działa nieprzerwanie już przez 26 lat. Przedsiębiorca prowadzi dwa sklepy spożywczo-przemysłowe  na terenie miejscowości Kiełbasin i  Zalesie), Mechanika  Pojazdowa  z siedzibą w Grzywnie, wł.  Czesław Zając ( firma działa  od 33 lat , prowadzi warsztat samochodowy), Sklep Rybno-Spożywczy z siedzibą w Chełmży, wł. Teresa Syrocka(  działalność gospodarczą właścicielka sklepu   prowadzi od  02.10.1990 r., zawodzie przedsiębiorcy  pozostaje przez 26 lat ), Mechanika Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Strużalu, wł. Marian Dębski ( firma dokładnie 28.01. bieżącego roku będzie obchodziła swój srebrny jubileusz).
        Szlachetną Podkowę otrzymał także Leszek Pluciński – lekarz medycyny, który  z biznesem ma do czynienia już od kilku  lat. Pan Pluciński nieprzerwanie od 15 lat pełni funkcję   Prezesa Zarządu Szpitala Powiatowego sp. z o.o. w Chełmży i zarządza  chełmżyńską lecznicą. Gmina Chełmża od samego początku powołania spółki jest jej udziałowcem, a władze samorządowe jak i mieszkańcy bardzo sobie cenią udaną współpracę z Prezesem i szpitalem. Wyróżnienie przyznane panu Prezesowi honoruje i docenia lata dotychczasowej współpracy. Statuetki i pamiątkowe dyplomy wyróżnionym przedsiębiorcom wręczyli Wójt Gminy Jacek Czarnecki i Przewodniczący RG Chełmża Janusz Iwański.

        Spotkanie było  także okazją, aby podzielić się z przedsiębiorcami informacjami i opiniami  na temat bieżącej sytuacji małych i średnich przedsiębiorstw w kraju i w regionie. Przede wszystkim zwrócono uwagę  na szanse jakie daje przedsiębiorcom nowa  perspektywa finansowa. Środki unijne są szansą dla przedsiębiorców na rozwój firm. O tym,  gdzie lokalni ludzie biznesu  mogą pozyskać unijny kapitał mówili podczas spotkania zaproszeni goście: Prezes Stowarzyszenia LGD Ziemia Gotyku Mariola Epa – Pikuła, właściciel firmy Inwestor Kombia Consulting  p. Przemysław  Pawlak czy reprezentujący Wyższą Szkołę Gospodarki  w Bydgoszczy  Piotr Szymański. Pieniądze, o których tyle się  mówi w nowej perspektywie finansowej UE nie będą wcale takie łatwe jak się okazuje do zdobycia przez beneficjentów.   Na pewno będą wymagały od strony biznesu  współpracy ze stroną nauki. Szczególnie przy projektach innowacyjnych ważne będą badania, wdrażanie nowych technologii i nowe produkty. Ale także nikt wcale nie mówi, że łatwo jest być przedsiębiorcą „ – Nie ma przedsiębiorcy bez pracy. Przedsiębiorczość to praca, która w długiej perspektywie pozwala osiągnąć cel, ale ta praca musi być podparta wiedzą. Do tego wszystkiego potrzebne jest jeszcze zwykłe ludzkie szczęście” – co potwierdził obecny Senator RP i jednocześnie przedsiębiorca Przemysław Termiński.

         Część uroczysta wieczoru zakończyła się koncertem gminnego zespołu wokalnego POLSKIE KWIATY. Zespół na scenie zakwitł tym razem bardzo karnawałowo i  bawił pełną salę  publiczności. Po koncercie przedsiębiorcy, goście kontynuowali rozmowy przy  wspólnym poczęstunku. Do dyspozycji zainteresowanych przedsiębiorców  były stoiska informacyjne takich firm jak: BS Brodnica Oddz. Chełmża, Nova Telecom, Kujawsko-Pomorski Fundusz Poręczeń Kredytowych, Inwestor Kombia Consulting, Koliber Szkolenia.


Wyróżnienie „Szlachetna Podkowa” w Gminie Chełmża   przyznane zostało  już po raz kolejny. Wyróżnienie to  nadawane jest  w kilku kategoriach takich jak : promocja gminy, rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich, sport i rekreacja, współpraca z samorządem Gminy Chełmża, kultura, sztuka, ochrona dziedzictwa narodowego, wzorowy pracownik, działalność społeczna i charytatywna, inicjatywa roku, aktywny obywatel, aktywna organizacja.
 

K.Orłowska

Foto: B.M. Łaukajtys, K.Orłowska
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.