Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

STROIKI UDEKORUJĄ WIGILIJNE STOŁY

          Świąteczne cuda wianki - pod takim tytułem odbyły się w dniu dzisiejszym  warsztaty wykonywania stroików świątecznych zorganizowane przez Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża.
          W warsztatach wzięły  udział głównie panie z Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie naszej gminy. Podczas spotkania  poznawały techniki wykonywania stroików  świątecznych, które udekorują niejeden stół wigilijny. Nad pracami tworzenia stroików czuwały panie instruktorki z CIK-u . Zorganizowane warsztaty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony samych uczestniczek. Sala konferencyjna w UG wypełniona była po brzegi, bo udział w warsztatach brało ponad 40 pań. Artystycznym dziełom  dekoracyjnym, które powędrują na wigilijne stoły przyjrzał się osobiście Wójt Gminy Jacek Czarnecki,który spotkał się z paniami uczestniczącymi we wspomnianych warsztatach.
Powstałe podczas warsztatów stroiki świąteczne, to pełne wdzięku dekoracje bożonarodzeniowe. To ładne i oryginalne dekoracje świąteczne stołu i wnętrza, które wymykają się popularnym w supermarketach, ustandaryzowanym stroikom i dekoracjom i  nie pozostają w opozycji do tradycji i natury. Takie właśnie są stroiki wykonane zawsze podczas warsztatów organizowanych przez CIK w naszej gminie. Dlatego panie  chętnie uczestniczą w tego rodzaju spotkaniach.
A poniżej w  galerii kilka zdjęć z dzisiejszych warsztatów.

K.Orłowska

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.