Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

WZGÓRZE NAD JEZIOREM - publikacja w sprzedaży

         Wzgórze nad jeziorem -  to tytuł książki Kazimierza Trybulskiego, której  promocja odbyła się między innymi w naszej gminie podczas gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Kończewicach. Książkę do końca grudnia br. można zakupić w UG Chełmża.

         Ta publikacja jako kolejna już dołączyła do gminnych zbiorów utrwalających lokalne dziedzictwo Gminy Chełmża. Dlatego w domowych zbiorach niejednego mieszkańca może stanowić cenne źródło wiedzy historycznej. Przypomnijmy, że  akcja powieści toczy się w Chełmży i w sąsiadujących z nią miejscowościach: Bielczynach i Głuchowie w latach 1257 – 1260.  Autor pisząc tę powieść, starał się przybliżyć nam średniowieczną historię miejscowości, które odegrały w dziejach ziemi chełmińskiej rolę znacząca i trwałą. Nowa publikacja autora  opisuje średniowieczne losy błogosławionej Juty oraz pierwszego biskupa chełmińskiego Heidenryka. O napisanie wspomnianej książki właśnie o błogosławionej Jucie, patronce dzieł miłosierdzia, poprosił Kazimierza Trybulskiego ksiądz Marek Borzyszkowski - Dyrektor grudziądzkiego Caritas, któremu patronuje błogosławiona. „Wzgórze nad jeziorem” to już czwarta powieść historyczna Kazimierza Trybulskiego, emerytowanego polonisty, znawcy średniowiecza oraz pisarza z Grudziądza. Wydanie publikacji współfinansował Samorząd Gminy Chełmża. Książkę do końca grudnia br. można zakupić w UG Chełmża, pok. nr 16 w cenie 25 zł/egzempl.


KO

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.