Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

MIĘDZY NAMI SENIORAMI

       Seniorzy wzięli udział w dorocznym Gminnym Dniu Seniora, który odbył się w Kończewicach. Gospodarzem spotkania  była miejscowa szkoła. Takie spotkania jak to, zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony najstarszych mieszkańców gminy i ich uczestnicy zawsze dopisują swoją obecnością. Udział w spotkaniu wziął Wójt Gminy Jacek Czarnecki i zaproszeni goście.
       Organizacją spotkania zajęli się już tradycyjnie pracownicy Gminnego  Ośrodka Pomocy Społecznej. Spotkanie rozpoczął muzyczny bukiet piosenek dedykowanych seniorom, który specjalnie na tę okazję przygotowali uczniowie szkoły podstawowej w Kończewicach. Następnie seniorzy obejrzeli program słowno – muzyczny pt. Jeszcze Polska nie zginęła w wykonaniu grupy gimnazjalistów klas mundurowych z gimnazjum w Głuchowie. Treści występu zaprezentowanego przez młodzież nawiązywały do listopadowej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W dalszej części spotkania seniorzy odbyli muzyczną wędrówkę po pieśniach patriotycznych ,piosenkach żołnierskich i biesiadnych. Do wspólnego śpiewania wspomnianych utworów zachęcała wszystkich kapela TORUNIACY. W międzyczasie  podano poczęstunek, przy którym seniorzy  mogli oddać się rozmowom ze znajomymi  i wspomnieniom. Do domów seniorzy rozjechali się w doskonałych humorach, w miłej i przyjaznej atmosferze.   Podsumowując,  w środowisku senioralnym istnieje zapotrzebowanie na możliwość spędzania wolnego czasu na tego typu spotkaniach. Seniorzy z gminy sami bardzo sobie chwalą coroczne spotkania w gronie rówieśników. Dla wielu z nich  jest to niepowtarzalna okazja zobaczenia się z dawno niewidzianymi znajomymi. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w imprezie, życzymy dużo zdrowia i zapraszamy za rok.

K.Orłowska
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.