Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

GMINA GOSPODARZEM OLIMPIADY ROLNICZEJ

         Wczoraj pastorówka w Zelgnie była miejscem eliminacji powiatowych XXV Olimpiady Wiedzy Rolniczej. Organizatorem olimpiady był Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, a przeprowadzili ją pracownicy Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Toruniu z/s w Chełmży. Wójt Gminy Jacek Czarnecki, gospodarz wydarzenia  uczestnikom  olimpiady życzył  „połamania piór”. Z kolei Kierownik RZDR p. Danuta Wilińska nie kryła zadowolenia, że co roku młodzi rolnicy chcą uczestniczyć w olimpiadzie, a tym samym sprawdzać swoją wiedzę.
        Uczestnikami olimpiady byli młodzi rolnicy i rolniczki w wieku 18-40 lat, a przystąpiło do niej prawie 30 osób. W tym siedmiu uczestników, to mieszkańcy - rolnicy  z naszej gminy. Udział w olimpiadzie zdecydowali się wziąć: Iwona i Mariusz Borowiec -  Kuczwały, Mariusz Grzelak – Zelgno, Łukasz Kotewicz – Parowa Falęcka, Dariusz Kuraś – Kuczwały, Ewelina Matysek – Sławkowo i Sylwester Talarek – Browina.
       Takie eliminacje, to doskonała okazja do zaprezentowania swojej wiedzy, a także możliwość zdrowej rywalizacji i wymiany doświadczeń. Wiedza dla rolnika jest dzisiaj podstawą do tego, aby mógł systematycznie inwestować, unowocześniać swoje gospodarstwo. To się potwierdza w codziennym życiu: rolnicy rozwinęli skrzydła, polska wieś w ciągu ostatnich lat bardzo się zmieniła w pozytywnym słowa znaczeniu. Rolnicy  zaopatrują się w nowoczesny sprzęt, nowoczesne technologie, osiągają coraz lepsze wyniki produkcyjne, lepsze plony.
      Po podsumowaniu punktacji konkursowej i po dogrywce ustnej eliminacje powiatowe  XXV Olimpiady Wiedzy Rolniczej mają następujących laureatów:
I miejsce - Paweł Gerc zam. Zębowo gm. Obrowo
II miejsce - Arkadiusz Kalbarczyk zam. Gostkowo gm. Łysomice
III miejsce  -  Adam Klonowski zam. Gostkowo gm. Łysomice

       Organizatorzy zadbali o ciekawe i okazałe nagrody, które otrzymali wszyscy uczestnicy  biorący  udział w konkursie. Poczęstunek dla uczestników olimpiady  i częściowy zakup nagród sfinansował Samorząd Gminy Chełmża.
KO

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.