• Gmina Chełmża
 • Gmina Chełmża
 • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

PRACOWICI MIESZKAŃCY ZAUWAŻENI

        Mieszkańcy  z sołectw Kiełbasina i Strużala byli gośćmi na ostatniej Sesji Rady Gminy Chełmża. Obecność na sesji mieszkańców tych dwóch niewielkich  miejscowości to dowód na to, że władze samorządowe  zauważają i doceniają pracę mieszkańców na rzecz swoich społeczności. Listy gratulacyjne przedstawicielom tych obydwu sołectw wręczyli Wójt Gminy Jacek Czarnecki i Przewodniczący RG Janusz Iwański. Wymienione miejscowości to przede wszystkim przykład na to, że wcale   niekoniecznie duże,  ale właśnie małe społeczności  mogą zaistnieć nie tylko w gminie, ale i poza jej granicami. „ Rola lidera pośród dużych miejscowości dla małego sołectwa to bardzo trudne wyzwanie, ale jak się okazuje do pokonania". – mówił podczas sesji Wójt Gminy Jacek Czarnecki. Udowodnili  to  w ostatnim  czasie mieszkańcy Strużala i Kiełbasina.
        O Sołectwie Strużal aż dwukrotnie  mogliśmy usłyszeć  nie tylko w gminie, ale i w  regionie.  Wieniec sołectwa w konkursie podczas dożynek  wojewódzkich w Kowalewie Pomorskim  reprezentując  Powiat Toruński zajął I miejsce. Wieniec  sukces I miejsca powtórzył także na dożynkach gminnych. Na sukces ten pracowała dość liczna grupa mieszkańców, ale ostateczny kształt wieńca ( konstrukcja) i  jego wygląd to zasługa dwóch pań: Katarzyny Zduniak i Małgorzaty Derda oraz pana Piotra Anuszewskiego. Jeszcze tego samego dnia stoisko promocyjne powiatu toruńskiego pn.”Pierogarnia Powiatu Toruńskiego” okazało się najciekawsze i otrzymało podobnie  w nagrodę I miejsce pośród powiatów. Jak się okazuje,  to pierogi ze Strużala uczyniły  to stoisko najatrakcyjniejszym . Pierogi ze Strużala i sama charakteryzacja stoiska zostały najwyżej ocenione.  Ogromna w tym  zasługa  pań gospodyń ze Strużala, które współuczestniczyły w organizacji tego stoiska.
         Podobnie do rangi wojewódzkiej urosło i Sołectwo Kiełbasin i to też  za sprawą  pań z miejscowego KGW, które w konkursie wojewódzkim  okazały się Najpopularniejszym Kołem Gospodyń Wiejskich  spośród KGW powiatu toruńskiego. Poza tym Kiełbasin  udowodnił, że  będąc niewielkim sołectwem z niewielkim zapleczem  mieszkańców społeczników można podołać  największemu gminnemu wyzwaniu jakim są doroczne dożynki gminne.  Ta mała miejscowość  była w stanie  ugościć mieszkańców z całej Gminy Chełmża, którzy mieli być okazję na wyjątkowej uroczystości gminnej.

    Jeszcze raz gratulujemy mieszkańcom Sołectw Kiełbasina i Strużala dotychczasowych sukcesów i życzymy kolejnych, bo między innymi   takie działania mieszkańców  powodują, że jesteśmy w naszym regionie  gminą powszechnie znaną i rozpoznawalną.

KO

 

 

 • Delegacja mieszkańców Sołectwa Strużal.
 • Delegacja mieszkańców Sołectwa Strużal.
 • Delegacja mieszkańców Sołectwa Strużal.
 • Delegacja mieszkańców Sołectwa Strużal.
 • Od lewej:p. K. Zduniak i p. M. Derda, wiodące przy...
 • Delegacja mieszkańców Sołectwa Strużal.
 • Delegacja KGW Kiełbasin.
 • Delegacja KGW Kiełbasin z lokalnymi samorządowcami.

Wstecz

Menu w stopce

Kontakt

 • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka

baner toplayer
INSTRUKCJA