Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

SKORZYSTAJĄ NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCY

          Do  ponad 500 mieszkańców z gminy w miesiącu październiku  trafiły  pierwsze paczki żywnościowe. Łącznie wydano prawie 19 ton artykułów żywnościowych. Bezpłatna żywność trafia tam, gdzie najbardziej jej potrzebują. Takie wsparcie do lutego 2016 roku zamierza zabezpieczyć swoim mieszkańcom samorząd gminy.
        Dystrybucję żywności prowadzi Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży. Żywność, którą rozdysponowuje GOPS pochodzi z Programu Pomocy Żywnościowej 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym Podprogram 2015. 
          Paczki żywnościowe składają się z produktów następującego typu: makaron świderki, ryż biały, kasza jęczmienna, płatki kukurydziane, mleko UHT, koncentrat pomidorowy, , mielonka wieprzowa, klopsiki w sosie własnym, cukier biały, olej rzepakowy i soki.
          Rodziny  korzystające z  pomocy żywnościowej muszą spełnić kryteria  kwalifikacyjne  do statusu osób najbardziej potrzebujących. Podsumowując, są  to  osoby  i rodziny znajdujące  się  w trudnej sytuacji życiowej, spełniające   zarówno kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej oraz kryteria  dochodowe. Dochód nie może przekroczyć  150%  kryterium dochodowego  uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej: dla osoby samotnie gospodarującej  jest to kwota 951 zł  i dla osoby w rodzinie - 771  zł. 
         Żywność przez podopiecznych GOPS-u odbierana jest w Chełmżyńskim  Ośrodku Wsparcia Caritas mieszczącym się w Chełmży przy ul. Polnej. Tutaj gmina wynajmuje magazyn, w którym przechowywana jest żywność, która dostarczana jest z  Ośrodka z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Bydgoszczy. Osoby objęte pomocą oprócz otrzymania  wsparcia  w postaci paczek żywnościowych mają również możliwość uczestnictwa   w działaniach  towarzyszących. „- Oprócz wsparcia żywnościowego zorganizujemy  również dla grupy 40 osób    warsztaty dietetyczne  dotyczące  zdrowego sposobu żywienia” – informuje Kierownik GOPS-u  Anna Bykowska . 

Poniżej na zdj.: Taki magazyn żywności wydany został w m-cu październiku br. Do wydania będą jeszcze kolejne takie magazyny. Wójt Jacek Czarnecki odwiedził pracowników socjalnych GOPS-u podczas wydawania żywności. Na zdj.od lewej panie Marzena Jeziorska i Agnieszka Grajkowska. Paniom przy wydawaniu paczek pomagają pracownicy i podopieczni chełmżyńskiego Caritasu.

KO


 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.