Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

KOŃCZEWICE – RUSZYŁA SZKÓŁKA PIŁKARSKA

To tutaj futbol staje się pasją


        Szkółka piłkarska dla najmłodszych jaka od połowy września tego roku ruszyła w Kończewicach  to kolejna w gminie  oferta aktywnego spędzania czasu dla dzieci z Kończewic i okolicy. Liczebność grupy – 28 uczestników świadczy o potrzebie powstania szkółki, bo dzieci są chętne i zaangażowane w tę formę spędzania wolnego czasu. Taka inicjatywa  łączy w sobie wiedzę fachowców sportowych i  rozrywkę powiązaną z niezapomnianymi przeżyciami uczestników. W spotkaniach szkółki uczestniczą dzieci z rocznika 2008 i 2009 z miejscowości Kończewice, Głuchowo, Bielczyny, Bogusławki, Nawra i Parowa Falęcka. To druga szkółka, która  powstała  przy miejscowym Klubie Sportowym Gminy Chełmża CYKLON. Podobna szkółka  już cały czas funkcjonuje w Pluskowęsach, a młodzi adepci piłki grywają na tutejszym ORLIKU.
        Na razie zajęcia w kończewickiej szkółce odbywają się raz w tygodniu, ale od połowy października spotkania  odbywać się będą już dwa razy w tygodniu.  Podczas zajęć w szkółce dzieci uczą się podstaw gry w piłkę nożną, a przy tym rozwijają swoją koordynację ruchową, postrzeganie, umiejętności pracy w grupie oraz zdobywają także nawyki dobrej postawy.
        Należy pamiętać o tym, że piłka nożna dorosłych, a piłka nożna dzieci to dwie odrębne dziedziny. Praca z dziećmi powinna skupiać się na rozwoju i ich potrzebach, a nie na wyniku, który dość często jest ważny dla ich rodziców czy opiekunów. „Dzieci powinny przede wszystkim wiedzieć, że w piłkę się gra, a nie kopie” – podpowiada  trener kończewickiej szkółki Zenon Sadowski.
     Obydwie szkółki zapewniają najmłodszym uczestnikom najwyższy poziom zajęć dzięki doświadczonej i profesjonalnej  kadrze trenerskiej oraz nowoczesnemu zapleczu technicznemu. Zajęcia prowadzą trenerzy Zenon Sadowski ( szkółka w Kończewicach) i Marek Zając ( szkółka w Pluskowęsach). Obydwaj panowie są licencjonowanymi trenerami, wykształceni w kierunku pedagogicznym, charakteryzujący się doskonałym podejściem do dzieci, potrafiący mobilizować uczestników do zabawy wywołując uśmiechy na ich  twarzach. Natomiast jeśli chodzi o zaplecze techniczne to bazę pod prowadzone zajęcia stanowią nowoczesne kompleksy boisk sportowych. Wszelkie informacje na temat zajęć w szkółce można uzyskać bezpośrednio kontaktując się z trenerami grup pod nr tel. Zenon Sadowski - tel. 603983309 i Marek Zając - tel. 609040205. Poniżej krótka fotorelacja z zajęć w szkółce piłkarskiej w Kończewicach.
KO

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.