• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

UDANY RAJD ROWEROWY

        Dzieci, młodzież oraz dorośli pokonali w sobotę  czerwony szlak rowerowy na trasie Zalesie – Toruń FORT IV ( 22 km) w niezwykłym tempie i zadowolonej atmosferze. Prawie wszyscy uczestnicy rajdu rowerowego byli pierwszy raz na tej bardzo ciekawej trasie, która wytyczona została dokładnie 10 lat temu.  Piękna pogoda, świeże powietrze oraz dużo ruchu to niesamowite spędzanie wolnego czasu. Na rajd z mieszkańcami wybrał się również wspólnie z najbliższą rodziną Wójt Gminy Jacek Czarnecki. Podsumowując – Uczestnicy, organizatorzy bardzo zadowoleni, a sport to samo zdrowie !
Ciepła, słoneczna pogoda zachęciła prawie  60 osób do uczestnictwa w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Gminę Chełmża, FORT IV w Toruniu, PTTK Oddział Toruń i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA" z Torunia.   Dzięki uprzejmości  właściciela - "Komendanta Fortu IV” p. Jerzego Okońskiego uczestnicy rajdu mieli okazję nieodpłatnie zwiedzić zabytkową Twierdzę i zasiąść do smacznej grochówki i ogniska z kiełbaskami.

        W FORCIE IV z uczestnikami rajdu z naszej gminy poza organizatorami spotkał się Starosta Powiatu Toruńskiego Mirosław Graczyk, który zachęcał do poznawania  ciekawych produktów turystycznych położonych na obszarze powiatu, do których łatwo, szybko i bezpiecznie można docierać istniejącymi szlakami i trasami rowerowymi. W nadchodzącym okresie wydatkowania środków z UE wybudowanych ma zostać kolejnych około 140 km tras rowerowych na obszarze powiatu, które jeszcze bardziej umożliwią rowerzystom bezpieczne poruszanie się w ruchu drogowym. FORT IV w Toruniu to bardzo dobrze oceniany produkt turystyczny. To szczególnie ciekawy punkt na trasie wycieczek organizowanych dla dzieci i młodzieży  przez nauczycieli historii, ale równie często odwiedzany też przez krajowych i zagranicznych turystów.
       Przebiegające przez obszar Gminy Chełmża szlaki rowerowe, nowe  trasy  rowerowe przyczyniły się do certyfikatu jaki otrzymała gmina w tegorocznym ogólnopolskim konkursie GMINA PRZYJAZNA ROWERZYSTOM.  Wspomniany certyfikat to  ogromne wyróżnienie dla  samorządu „ za twórczy wkład w rozwój turystyki rowerowej”.  Istniejąca infrastruktura to jedno, a grupy mieszkańców, które chcą uprawiać turystykę rowerową i czynią to z wielkim zainteresowaniem i chęcią to drugie. W gminie już od czterech lat jest realizowany i promowany projekt w zakresie rekreacji pieszo – rowerowej „ SPORT I REKREACJA  DLA WSZYSTKICH - ZDROWIE DLA KAŻDEGO”, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców uprawiających czynną rekreację.


       UWAGA ! Do trasy Zalesie – Toruń FORT IV każdy z uczestników doliczy jeszcze dodatkowo kilometry, które przeznaczył na dojazd do Zalesia i oczywiście powrót z Torunia do miejsca swojego zamieszkania. Niektórym liczniki nabiły  nawet blisko  60 km przejechanej trasy.
 

        Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym rajdzie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że każdy z własnej woli odpowiada na nasze zaproszenie i uczestniczy w wydarzeniu organizowanym przez nas - Gminę Chełmża. Współorganizatorowi – FORT IV: Właścicielowi p. Jerzemu Okońskiemu  i Pracownikom dziękujemy za miłe przyjęcie i ciekawie zorganizowany czas podczas pobytu w Twierdzy. Dziękujemy członkom z PTTK oddz. Toruń i z Klubu Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA" z Torunia, którzy  postanowili uczestniczyć w rajdzie  i pełnić rolę przewodników na przebytej trasie.

K.Orłowska
 

Wstecz

Menu w stopce

Kontakt

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka

baner toplayer
INSTRUKCJA