Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

TEATRALNE PRZENIKANIE – spektakl w finale !

         Z udziałem mieszkańców miejscowości Bielczyny, Głuchowo i Skąpe realizowany jest przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury i przez CIK Gminy Chełmża projekt pt.” Teatralne przenikanie”, który powoli dobiega końca. "Teatralne przenikanie" to warsztaty ze spektaklem w finale, który będziemy mogli obejrzeć w jednej z wybranych miejscowości w nastepujących terminach:  15.10.br - Bielczyny, 17.10.br - Skąpe, 18.10.br - Głuchowo.  Zapraszamy mieszkańców  do udziału w tych najbliższych  kulturalnych wydarzeniach.
        Spektakl, który niebawem zostanie wystawiony powstawał  przez około  trzy miesiące, a uczestnicy którzy go odegrają musieli się zmierzyć z  iluzją, kuglarstwem, scenografią , aktorstwem, śpiewem i tańcem. Spektakl będzie nawiązywał do tradycji staropolskiego teatru objazdowego. W widowisku zostaną połączone występy aktorów, kuglarzy, tancerzy i śpiewaków.  „Teatralne przenikanie” to nie pierwszy  projekt realizowany w partnerstwie z WOAK-iem z Torunia. " Dzięki takim  wspólnym  inicjatywom możliwe jest dotarcie z kulturą do naszych miejscowości i świetlic wiejskich. Zajęcia są realizowane przez wysoko wykwalifikowana kadrę instruktorów i artystów , dzięki temu już wkrótce będziemy mieli okazje uczestniczyć w spektaklach i poczuć atmosferę prawdziwego teatru i sztuki w Bielczynach, Skąpem i Głuchowie. Największą niespodzianką jest zapewne finał tego projektu, na który ja osobiście czekam z niecierpliwością i zapraszam mieszkańców gminy”. – mówi Dyrektor CIK Gminy Chełmża Justyna Błaszczyk.
        Warsztaty "Teatralne Przenikanie" w Gminie Chełmża poprowadzone zostały przez instruktorów z WOAK Toruń. Projekt rozpoczął się latem, a zakończy wspomnianym spektaklem w połowie października. Relacje z przebiegu warsztatów można było na bieżąco śledzić w lokalnej Telewizji Po Sąsiedzku.

http://wizja-ps.pl/czytaj-wszystko/teatralne-przenikanie-czesc-pierwsza-gmina-chelmza/       

       Celem projektu było przede wszystkim wzmocnienie udziału mieszkańców gminy w tworzeniu i odbiorze kultury. Z kolei sami uczestnicy projektu zdobyte podczas warsztatów umiejętności  w przyszłości będą mogli wykorzystać w działaniach kulturotwórczych  na rzecz swoich społeczności.
KO

Foto. Telewizja PO Sąsiedzku

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.