• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

Witkowo – wieś z nową świetlicą

       Niewielka miejscowość w gminie Witkowo doczekała się prawdziwego centrum  spotkań. Zupełnie nowa świetlica wiejska w minioną sobotę otworzyła dla mieszkańców  swoje drzwi. Wybudowana została   dzięki unijnej dotacji, którą udało się władzom samorządowym pozyskać jeszcze na końcówce środków unijnych 2007-2013. Uroczyste otwarcie świetlicy odbyło się w obecności mieszkańców Witkowa i zaproszonych gości. To wielkie i  ważne wydarzenie zapisało się w historii tej wsi.
       W tym wyjątkowym  dla lokalnej społeczności wydarzeniu udział wzięli między innymi Starosta Powiatu Toruńskiego Mirosław Graczyk, Wójt Gminy Jacek Czarnecki, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Chełmża Stanisława Stasieczek, kierownicy i pracownicy z UG Chełmża, wykonawca inwestycji i sponsorzy. Tym razem gospodarzem uroczystości był Sołtys Witkowa Roman Branicki. Otwarcie zupełnie nowej świetlicy zainaugurowało symboliczne przecięcie wstęgi. Nowa świetlica  ma służyć osobom w różnym wieku: od najmłodszych po seniorów i dlatego pośród przecinających wstęgę była  najstarsza mieszkanka wsi pani Janina Krzywdzińska wspólnie z przedstawicielem najmłodszego pokolenia Arkiem Smulem. Następnie poświęcenia nowego obiektu świetlicy dokonał Proboszcz Parafii w Chełmży ks. kan. Krzysztof Badowski. Proboszcz jednocześnie życzył mieszkańcom Witkowa, gminy i gościom, którzy będą  korzystać z nowo wybudowanej świetlicy , aby obiekt ten  wszystkim służył  jak najlepiej i aby działy się w nim same dobre rzeczy. Władze gminy liczą, że świetlica będzie tętniła życiem i nie powieje w niej nudą do czego zresztą nawiązał Wójt Gminy Jacek Czarnecki „ – Traktujcie to miejsce jak swój wspólny dom. Spotykajcie tutaj zawsze swoich przyjaciół. Niech ta świetlica Wam w tym celu służy”. Świetlicę miał okazję poznać obecny na otwarciu Starosta Powiatu Mirosław Graczyk, który  nie krył zachwytu nowym obiektem w Witkowie. Rzeczywiście, mieszkańcy Witkowa doczekali się pięknego obiektu, w którym będą mogli realizować swoje zamierzenia związane z integracją lokalnej wspólnoty. „ – Niech ta świetlica służy Wam mieszkańcom nie tylko jako piękne miejsce i wizytówka dla społeczności, ale niech to będzie miejsce, które was jednoczy i gromadzi w różnych okolicznościach. Bądźcie tutaj zawsze razem w chwilach smutku i radości” – powiedział do mieszkańców Starosta Mirosław Graczyk.
        Mieszkańcy  nie kryją dumy ze miejscowej  świetlicy, przypominając, że dotąd wieś nie miała żadnego miejsca do wspólnych spotkań. Nawet na turystów już dzisiaj  czeka tutaj  kredens z pamiątkami, który wpisany  został w gminny Szlak Kredensów Przeszłości. Poza tym na samym finiszu inwestycji mieszkańcy z Sołtysem na czele wykazali ogromne poświęcenie i zaangażowanie w wykończenie obiektu. Udało im się do wyposażenia nowej świetlicy  dołożyć wcale niemałe środki. Z tych środków na początek zakupione zostało podstawowe  wyposażenie: stoły i meble kuchenne. Dodatkowo jeszcze prywatni darczyńcy  wyposażenie kuchni uzupełnili o  piec gazowo – elektryczny, gazową kuchenkę i elektryczną patelnię.
       Otwarcie świetlicy stało się odpowiednią okazją, aby podziękować tym wszystkim, którzy w jaki kolwiek sposób przyczynili się do wybudowania świetlicy, organizacji uroczystości czy  sponsorom, którzy pomogli w wyposażeniu nowego obiektu . To właśnie mieszkańcy Witkowa uczynili i to z wyjątkową oprawą. Poniżej fotorelacja z przebiegu uroczystości.

Budowa świetlicy w Witkowie rozpoczęła się pod koniec  2014 r. Wybudowane zostały przez gminną brygadę fundamenty pod przyszły obiekt. Kontynuacja inwestycji nastąpiła w roku bieżącym przez firmę wybraną w ramach postępowania przetargowego przeprowadzonego przez gminę. Realizacja inwestycji trwała bardzo krótko, bo w okresie 18.03. – 19.06.2015 r. Powierzchnia wybudowanego obiektu wynosi 170 mkw.
Całkowity koszt inwestycji to 430.000 zł., w tym 202.500 zł dołożyła Unia Europejska w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2007-2013 „Odnowa i Rozwój Wsi” , a kolejne  7.160 zł pochodzi ze środków Funduszu Sołeckiego Sołectwa Witkowo
.

KO

Wstecz

Menu w stopce

Kontakt

  • Pink Floyd - Dark Side of the Moon

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka