Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

DZIELĄ KASĘ I PLANUJĄ INWESTYCJE

WIEŚCI Z SOŁECTW

      Wrzesień  to czas kiedy odbywają się zebrania wiejskie. Są na nich dzielone fundusze sołeckie. Kwota FS na rok 2016 wynosi niecałe 460 tys. zł. I to mieszkańcy  decydują, co zmieni się w ich najbliższej okolicy. Największą pulą dysponują sołectwa: Grzywna, Kończewice, Pluskowęsy/Zalesie, Browina, Skąpe. Do tej pory podziału pieniędzy w  swoich  wspólnotach  dokonało 14 sołectw z gminy na 28.
      To kilkadziesiąt tysięcy złotych, o których przeznaczeniu zadecydują obecni na zebraniu mieszkańcy przeznaczone zostanie na inwestycje we wsiach, poprawę estetyki, utrzymanie świetlic wiejskich i życie kulturalne mieszkańców. W zeszłym roku  najwięcej pieniędzy poszło na  rozbudowę placów zabaw i miejsc rekreacji, utrzymanie świetlic i na zakupy do nich wyposażenia  oraz na  utrzymanie estetyki wsi. Poza tym prawie każde z sołectw zabezpieczyło w swoim budżecie środki na spotkania i imprezy integracyjne.
       A jakie są oczekiwania mieszkańców  na rok przyszły ? Jak wynika z pierwszych złożonych wniosków na pewno w dalszym ciągu jest potrzeba inwestowania w miejsca wypoczynku i rekreacji.  Między innymi siłownię zewnętrzną zamierzają zafundować sobie tym razem mieszkańcy Windaka, a w rozbudowę przestrzeni przy świetlicy wiejskiej zainwestują mieszkańcy Brąchnówka, Kuczwał czy Zajączkowa. Większość sołectw zamierza również doposażyć wnętrza świetlic. Z kolei Sołectwo Skąpe postanowiło zadbać o bezpieczeństwo na wsi i będzie kontynuowało rozbudowę monitoringu. Natomiast mieszkańcy Głuchowa chcą budowy przyłącza grzewczego do świetlicy, które umożliwi im funkcjonowanie tego obiektu przez cały rok, a nie jak do tej pory - tylko w sezonie. Ważną decyzję dla przyszłego rozwoju swojej miejscowości  podjęli mieszkańcy Bogusławek. Postanowili pójść za sołectwami, które doczekały się własnych miejsc spotkań jakimi są świetlice. Dlatego ich pierwszym krokiem do przyszłego i własnego takiego obiektu jest zabezpieczenie w przyszłorocznym budżecie sołectwa środków na  wykup gruntu pod jego budowę.

KO

Pochodzenie grafiki:Google
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.