Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

SOBOTA DLA AKTYWNYCH - ZAPRASZAMY NA RAJD ROWEROWY

      Grupa rowerzystów w dniu 03 października br. przetrze Czerwony Szlak Rowerowy  na trasie Zalesie – Toruń FORT IV. Uczestnicy wyruszą z Zalesia w kierunku Torunia - Fortu IV. Zbiórka I uczestników: godz. 10.15 – Chełmża przy TESCO, kierunek Zalesie – teren ośrodka rekreacyjno – wypoczynkowego – zbiórka II godz. 11.00 i wyjazd z Zalesia w kierunku Torunia. Amatorów wycieczek rowerowych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.   Organizatorem  rajdu jest Gmina Chełmża, a współorganizatorami :  FORT IV i  PTTK Oddz. Toruń. Do grupy gminnej zamierza dołączyć również Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA" z Torunia.
       Na miejscu w Forcie IV zaplanowane jest zwiedzanie Fortu i wspólne ognisko ( prowiant na ognisko we własnym zakresie).
       W roku bieżącym mija 10 lat jak funkcjonuje Czerwony Szlak Rowerowy. Trasa szlaku jest następująca: Toruń Fort IV (skrzyżowanie ul. Mlecznej i Chrobrego),Zakrzewko, Morczyny, Mirakowo, Tylice, Zalesie. Trasa liczy niecałe 20 km, a jej pokonanie zajmuje dwie godziny. Wspomniany szlak przed 10 lat udało się gminie przeprowadzić dzięki współpracy z toruńskim oddziałem PTTK i FORT – em IV.  Do  momentu, kiedy powstała sieć dróg rowerowych ten szlak stanowił jedną z bezpieczniejszych tras z Torunia do Gminy Chełmża. W roku bieżącym szlak został odnowiony i w dalszym ciągu uczęszczają nim rowerowi turyści. Więcej informacji na temat wyjazdu i trasy  u kierownika rajdu pod nr. tel. 787 965 248.

        Przebiegające przez obszar Gminy Chełmża szlaki rowerowe, budowa nowych  tras  rowerowych przyczyniły się do  certyfikatu jaki otrzymała gmina w tegorocznym ogólnopolskim konkursie GMINA PRZYJAZNA ROWERZYSTOM, co stanowi ogromne wyróżnienie dla naszego samorządu. Wspomniany certyfikat osobiście odebrał  Wójt Gminy Jacek Czarnecki   w dniu 25.09.br podczas największych międzynarodowych  targów w Europie Środkowo - Wschodniej KIELCE BIKE-EXPO.  Poniżej szczegółowy program rajdu, przebieg i opis trasy.
KO

Foto.: Nadesłane
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.