Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

Goście z warmińsko - mazurskiego

        Dwa dni gościła w naszej gminie grupa studyjna uczestników reprezentujących Federację Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Celem wizyty była wymiana wiedzy i doświadczeń oraz uzyskanie praktycznych informacji bezpośrednio od osób, które same prowadzą usługi społeczne. Uczestnicy wizyty przyjrzeli się z bliska wielu inicjatywom społecznym zrealizowanym bądź realizowanym w sprawnie funkcjonującej gminie. Wizyta obfitowała w wiele nowych doświadczeń i wiadomości. Spotkanie informacyjne poprowadzone w siedzibie Stowarzyszenia Homo homini w Chełmży  przybliżyło sposoby działania organizacji. Wiele ciekawych projektów przybliżyli gościom z warmińsko – mazurskiego zarówno członkowie starego jak i nowego Zarządu.     Natomiast drugi dzień nasi goście spędzili w Zelgnie. Tutaj wzięli udział z kolei w spotkaniu  z lokalnymi liderami, pracownikami gminnych instytucji,  przedstawicielami  miejscowych organizacji społecznych,  poznali i wysłuchali krótkiego koncertu w wykonaniu zespołu  POLSKIE KWIATY  i odwiedzili miejscową  pracownię rekodzieła ludowego  Malwa. Poza tym uczestnicy wizyty oprowadzeni zostali po miejscowych inwestycjach, które w ostatnich latach udało się wykonać samorządowi gminnemu przy udziale środków UE.  Udział w spotkaniu wzięli : Wójt Gminy Jacek Czarnecki, Dyrektor CIK i miejscowej Biblioteki Samorządowej Justyna Błaszczyk, Stanisława Stasieczek – Radna Gminna, Sołtys Zelgna, społeczniczka  oraz Dyrektor Gimnazjum w Głuchowie Wojciech Rosiński.
       Należy zauważyć, że misją  Federacji FOSa jest efektywne rozwiązywanie problemów społecznych poprzez wzajemne wspieranie i reprezentowanie organizacji socjalnych województwa warmińsko – mazurskiego. Federacja ta skupia szerokie grono organizacji społecznych.  Spotkanie to, na pewno dało możliwości  nawiązania kontaktów  z niektórymi takimi organizacjami Gimnazjum im. Bł. Juty w Głuchowie. Gimnazjum będąc organizatorem Forum Organizacji, bardzo sobie ceni wymianę doświadczeń i wiedzy w obszarze pomocy, szczególnie kiedy udział w takich spotkaniach bierze młodzież.
        Po wizycie w Zelgnie  goście z warmińsko – mazurskiego opuścili naszą gminę. Takie spotkania są jak widać bardzo potrzebne, bo nic tak nie rozwija ludzi jak możliwość dzielenia się różnymi doświadczeniami opartymi o wiedzę  praktyczną.

KO

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.