Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

Z PYZĄ IM PO DRODZE

BRĄCHNÓWKO - 50 LAT KGW  i  V FESTIWAL SMAKU Pyza

        Do swojego jubileuszu na najbliższą sobotę 12.09. szykują się panie z Koła Gospodyń  Wiejskich w Brąchnówku. Doczekać 50. lat istnienia Koła, którego działalność opiera się na społecznej pracy jego członkiń, to wielki sukces. To lata historii i wydarzenia, które jednoczą całe pokolenia. To lata radości, ale również trosk czy trudów. Na pewno odśpiewane  zostanie  tradycyjne „Sto lat” przy symbolicznym kieliszku szampana. Usłyszymy śpiew jubilatek  w specjalnym repertuarze utworów, będą goście, życzenia, tort urodzinowy i wspólna zabawa przy muzyce. Tak jak na każde urodziny przystało.
        Oprawę kulinarną jubileuszu KGW stanowić będzie impreza towarzysząca -  V Festiwal Smaku PYZA. W trakcie festiwalu   zaprezentowane zostaną  regionalne potrawy swojskie , ciasta , chleby , wyroby wędliniarskie , nalewki czy  produkty sporządzone z ziemniaków oraz z mleka. Rozpoczęcie imprezy godz. 15.00 przy miejscowej świetlicy wiejskiej.

Z działalności KGW Brąchnówko
        Koło Gospodyń Wiejskich w Brąchnówku obecnie liczy 16 członkiń zrzeszonych w organizacji. Funkcję przewodniczącej pełni pani Henryka Matecka ( w latach 1982-1986 członkini Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich). Bez wątpienia 50 lat KGW to jubileusz, który  wpisuje się w historię całej społeczności lokalnej Brąchnówka. Organizacja nie ogranicza się wyłącznie do działalności na terenie tylko swojej wsi. Panie starają się uczestniczyć w wydarzeniach gminnych jak Dożynki, Festyn na Powitanie Lata w Zalesiu, Święto Kół Gospodyń Wiejskich  czy Gminny Dzień Kobiet. Członkinie  z Brąchnówka to uczestniczki każdej edycji ( a było ich aż sześć) Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Gminie Chełmża. Dużym zainteresowaniem ze strony pań cieszą się zawsze wydarzenia i inicjatywy organizowane przez Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża  w Brąchnówku.  Grupa pań z KGW jest uczestniczkami gminnego zespołu wokalnego POLSKIE  KWIATY działającego właśnie przy CIK Gminy Chełmża. Poza tym KGW w 2009 r. było współorganizatorem Dożynek Gminnych w Brąchnówku. Za dotychczasową współpraca z Samorządem Gminy Chełmża  Koło w roku 2014  uhonorowane zostało podczas uroczystej Sesji RG Chełmża z okazji obchodów 25 lat WOLNOŚCI  wyróżnieniem Wójta Gminy Chełmża. Ta niewielka organizacja społeczna na co dzień  współpracuje również  z innymi organizacjami społecznymi z gminy jak WSKO „EDUKACJA i PRZYSZŁOŚĆ” i  Mała Szkoła w Brąchnówku, Stowarzyszenie Homo homini, Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku czy  lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.
           Wyżej wymienione przykłady z działalności KGW w Brąchnówku  pokazują, że organizacja ta na stałe wpisała się w pejzaż działalności aktywnych organizacji społecznych na obszarze Gminy Chełmża.
KO


 

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.