Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

KGW KIEŁBASIN najpopularniejsze

       W  plebiscycie Gazety Pomorskiej  aktywne gospodynie z  Kiełbasina  wypadły najlepiej spośród kół powiatu toruńskiego. Dzisiaj panie mogą chwalić się tytułem Najpopularniejszego Koła Gospodyń Wiejskich na Kujawach i Pomorzu. Panie w plebiscycie zebrały 1040 głosów poparcia. Podsumowanie plebiscytu odbyło się podczas wczorajszych wojewódzkich dożynek w Kowalewie Pomorskim. To tutaj panie stanęły na scenie pośród najlepszych gospodyń z całego województwa i od organizatorów odebrały pamiątkowy dyplom.
       KGW Kiełbasin uplasowało się na szóstej lokacie w wojewódzkim rankingu. Ta niewielka miejscowość w gminie liczy tylko 120 mieszkańców. Dlatego w głosowaniu paniom pomagali znajomi z okolic Chełmży, z Torunia. Nawet głosy na KGW wysłane zostały przez sympatyków Koła z Anglii. To ogromny dowód sympatii dla tej organizacji.
      Przez minione  pięć lat Kiełbasin, ta niewielka wioseczka w Gminie Chełmża  bardzo się zmieniła na lepsze. Spora zasługa w tym też  i KGW. Dzisiaj ta uporządkowana wioska z zagospodarowanym na cele integracji i rekreacji centrum wsi niczym nie odbiega od większych miejscowości w gminie. Najbardziej panie dumne są z wiejskiej świetlicy, jaka w ostatnich miesiącach  została tutaj  zmodernizowana i zagospodarowana. Efektem finalnym prac przy obiekcie świetlicy jest zabytkowy kredens z pamiątkami , który stanął w jej pomieszczeniach. Kredens jest dowodem udziału wsi w gminnym projekcie pn.”Szlakiem Kredensów Przeszłości” zrealizowanym  przez Stowarzyszenie Homo homini. Kiełbasin to jeden z siedmiu partnerów tego projektu. Poza tym, w tym roku wieś zdążyła sprawdzić się już w roli  gospodarza tegorocznych  dożynek Gminy Chełmża.  Podczas dożynek panie stanęły na wysokości zadania. Stoisko babuni z ciastami, które  zorganizowały dla uczestników dożynkowego święta  w ofercie miało wiele tradycyjnych wypieków  jak - makowce, jabłeczniki, babki czy drożdżówki. Jednak w gminie KGW z Kiełbasina najbardziej znane jest ze smacznych krokietów z grzybami i rogalików Huberta.   Organizacja na swoim koncie ma wiele innych inicjatyw i udział w wielu wydarzeniach lokalnych i ponadlokalnych.   Na pewno panie z Koła są współorganizatorkami co roku dwóch miejscowych imprez: Gminnego Święta Niezapominajki i Festynu Parafialnego, które wymagają wielu nakładów organizacyjnych. Poza tym  panie nigdy nie odmawiają swojego uczestnictwa w Święcie Kół Gospodyń Wiejskich w gminie, podczas którego prezentują swoje stoisko promocyjne i artystycznie mogą realizować  się na scenie podczas kabaretów czy wspólnego śpiewania lub tańca.  A co w najbliższych planach gospodyń z Kiełbasina ? Już 12 września KGW z Kiełbasina będzie serwować  poczęstunek z lokalnych potraw uczestnikom dożynek organizowanych przez działkowców w Chełmży.
         Dokładnie dorobek tej niewielkiej organizacji podsumuje jej 10-letni jubileusz działalności, który przypada  już w następnym roku. Gratulujemy Paniom z KGW Kiełbasin udanego startu w wojewódzkim plebiscycie na Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich na Kujawach i Pomorzu.

KO
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.