Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

KIEŁBASIN - DOŻYNKI GMINNE TUŻ TUŻ

         Mieszkańcy wsi  Kiełbasin najbliższe dni spędzą na intensywnych  przygotowaniach  do gminnego Święta Plonów, które odbędzie się już 29 sierpnia br.  Zatem pozostało już niewiele czasu, aby wszystkiego dopiąć organizacyjnie przed najważniejszą uroczystością w Gminie Chełmża. Modernizacja obiektów wiejskich dobiegła końca. Świetlica wiejska jest już uporządkowana, umeblowana i gotowa na przyjęcie gości dożynkowych. Wnętrze świetlicy przyozdobił  ustawiony stary kredens z pamiątkami w ramach projektu „Szlakiem Kredensów Przeszłości” . W kilku punktach miejscowości pojawiły się  interesujące dożynkowe ozdoby. jednym słowem: w tej miejscowości czuje się  atmosferę dożynkową.
        Tradycyjnie ważną rolę podczas dożynek gminnych  pełnić będą starostowie, którzy w kulminacyjnym momencie obchodów święta plonów w Kiełbasinie  przekażą symboliczny bochen chleba wypieczonego z tegorocznych zbiorów włodarzowi  Gminy Chełmża  – Wójtowi  Jackowi Czarneckiemu. Starostów dożynek wybiera się spośród rolników i mieszkańców wsi cieszących się  autorytetem w swoim środowisku.
        W roku bieżącym te zaszczytne obowiązki pełnić będą : Starościna Ewa Kasprzak, Starosta Wojciech Kaźmierczak i Wicestarostowie: Katarzyna Oliwa i Marek Sawicki

KO

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.