Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

CZAS NA STRATEGIĘ

LGD Ziemia Gotyku 2016-2023"

      Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku (LGD) rozpoczęło  prace nad nową strategią rozwoju obszaru gmin wiejskich Chełmża, Łubianka, Łysomice i Papowo Biskupie oraz Miasta Chełmża na najbliższe lata 2016-2023. W pierwszym  z zaplanowanych spotkań konsultacyjnych udział wzięli  mieszkańcy Gminy Chełmża. Głównym założeniem było omówienie przez Wiceprezes Stowarzyszenia LGD Ziemia Gotyku Mariolę Epa - Pikuła  głównych źródeł finansowania przedsięwzięć, które wpisane zostaną w strategię oraz  mocnych i słabych stron obszaru objętego strategią.
       W ramach planowanej strategii na lata 2016-2023 LGD będzie dysponowała środkami na rozwój społeczny i gospodarczy obszaru. Dostępne będą  m.in. premie na rozpoczęcie działalności gospodarczej, dofinansowanie do rozwoju mikro i małych firm oraz przetwórstwa, rewitalizację przestrzeni publicznej czy na  podnoszenie kwalifikacji zawodowych mieszkańców. Mieszkańcy w sposób bezpośredni lub pośredni skorzystają z przyszłych środków UE.
Jeżeli zrobimy dobra strategię , to na obszar LGD  będziemy mogli otrzymać pieniądze w granicach 12-13 mln zł” – powiedział podczas spotkania Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki. Wśród takich beneficjentów jak samorząd czy przedsiębiorca znajdą się także małe organizacje społeczne. Strategia ma odpowiadać na ludzkie potrzeby i ludzkie problemy. Zatem zainteresowani mieszkańcy mogą  włączać  się w przygotowanie strategii. Strategia jest opracowywana z szerokim zaangażowaniem mieszkańców w ramach tzw. RLKS – Rozwój lokalny kierowany przez społeczność dlatego liczyć się będzie opinia jak najszerszego grona mieszkańców obszaru LGD.
       Takie spotkania z mieszkańcami przy tworzeniu nowej strategii dla LGD jak to w Kończewicach , to tylko  jedna z form konsultujących ten dokument.  Swoją opinię można  również przekazać  poprzez wypełnienie ankiet dostępnych na stronie www.lgd.ziemiagotyku.com  . Dodatkowo można skorzystać z  indywidualnych  konsultacji w biurze LGD (pałac w Brąchnówku gm. Chełmża) w każdy poniedziałek i środę w godzinach 10.00-14.00. Kontakt do biura: Tel. (56) 610 80 17, kom. 607 745 091, e-mail: biuro@ziemiagotyku.com
KO
  

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.