Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

DOŻYNKI W GMINIE

       W roku bieżącym  to Sołectwo Kiełbasin 29 sierpnia będzie  gospodarzem Dożynek Gminych. Już dzisiaj organizatorzy: Wójt Gminy Chełmża, Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża i Społeczny Komitet Dożynkowy w Kiełbasinie zapraszają mieszkańców do udziału w tym ważnym dla naszej rolniczej gminy wydarzeniu.  Kiełbasin  to niewielka  wieś ( sołectwo) w Gminie Chełmża ( liczy 122 mieszkańców), ale za to   jedna  z najstarszych miejscowości na Ziemi Chełmińskiej !  Miejscowość położona jest w granicach tutejszej parafii pw. Narodzenia NMP. 
      Tradycyjnie w organizację tego gminnego Święta Plonów włączył się Społeczny Komitet Dożynkowy w Kiełbasinie, któremu przewodniczy pani Sołtys Ewa Kasprzak. Komitety społeczne jakie powstają przy organizacji dożynek wspierają stałych organizatorów święta: Wójta Gminy Chełmża i Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. Komitety dysponują swoim własnym budżetem, który pochodzi w całości z wpłat prywatnych sponsorów. Podobnie jest i tym razem. W tym celu Komitet Organizacyjny  uruchomił  specjalne konto bankowe, na które można dokonywać wpłat. Jest jeszcze na to czas. Wpłaty można  dokonywać na poniżej podany rachunek bankowy:
Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.
8620 3000 4511 1000 0004 0103 80

z  dopiskiem „ Dożynki – Gmina Chełmża Kiełbasin 2015”.

PROGRAM ŚWIĘTA - DOŻYNKI GMINNE KIEŁBASIN 2015'

12.30 -Przemarsz korowodu dożynkowego na plac uroczystości z towarzyszeniem
           Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej z Chełmży
13.00 - Uroczysta msza święta dożynkowo- odpustowa z udziałem  Chóru Miłosierdzia Bożego z Torunia
15.00 - Podział chleba dożynkowego
15.30 - Festyn dożynkowy
• Występ Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej z Chełmży
Występ gminnego zespołu wokalnego  POLSKIE KWIATY
Gwiazda święta – ANDRE  godz. 17.00
• Gość specjalny Dożynek- Genowefa Gwizdek - kabaret
• Potańcówka przy zespole KLIP
• Konkurs siłowy dla rolnika- nagroda główna ROWER.
            Poza tym w programie: rozstrzygnięcie konkursu gminnego:  „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy i ozdoba dożynkowa 2015”,  zwiedzanie zabytkowego kościoła w Kiełbasinie w godz. 15.00-18.00,  konkursy dla publiczności, ogródki zabaw dla dzieci, stoiska z rękodziełem i produktami lokalnymi, wiejska grochówka,  występy artystyczne, pokazy z udziałem  grupy  motocyklowej CRUXER z Chełmna.

 

KO

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.