Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

SKĄPE – czeka na Twój głos !

      Nowoczesna multimedialna świetlica może powstać w miejscowości Skąpe. Jednak za nim tak się stanie, to mieszkańcy miejscowości i  gminy powinni  wziąć udział w głosowaniu online, bo to właśnie  internauci zdecydują o tym, gdzie powstaną nowe pracownie ORANGE w każdym województwie. Każdy głos się liczy. Głosowanie wystartowało dzisiaj 20 lipca. Wystarczy wejść na stronę: www.pracownieorange.pl  i oddać swój głos na pracownię ORANGE w Skąpem.
      Miejscowość Skąpe pod kierunkiem biblioteki gminnej w Skąpem złożyła wniosek w programie pt. Pracownie Orange. Wniosek zakwalifikował się do półfinału konkursu.
      Do programu łącznie złożonych zostało 1018 wniosków. Z tej liczby złożonych wniosków decyzją Komisji Oceniającej wybrano 50 najlepszych wśród których znalazł się wniosek ze Skąpego!. Grupa zaangażowanych mieszkańców w projekt począwszy od Radnego wsi, poprzez Sołtysa, miejscową bibliotekarkę, a kończywszy na KGW nie kryje z tego faktu zadowolenia, bo i już teraz wiedzą jak taką nowoczesną pracownię ORANGE wykorzystają z mieszkańcami. „ – Aktywnie działamy na rzecz rozwoju wsi Skąpe. Chcemy, aby mieszkańcy nie bali się nowych technologii. Planujemy zorganizować szkolenia z obsługi komputera, korzystania z internetu dla osób starszych. Poza tym w planach mamy organizację wirtualnych wycieczek, multimedialnych rozgrywek sportowych, czy stworzenie gry planszowej „Skąpiaczek”.
       Spośród wybranych  50 wniosków wyłonionych w pierwszym etapie kwalifikacji  internauci wybiorą finalnie 26  lokalizacji dla nowych Pracowni Orange. Głosowanie wystartowało 20 lipca. Lokale zgłoszone przez zwycięskie grupy zostaną wyposażone w komputery, bezpłatny dostęp do Internetu, drukarki ze skanerami, konsole do gier, telewizory LCD oraz meble. Fundacja Orange zadba o kwestie techniczne, a opiekunom pracowni zapewni merytoryczne wsparcie w postaci szkoleń, tutoriali, webinariów i grantów finansowych. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.
Lokum dla pracowni ORANGE  w Skąpem  zaplanowane jest w lokalu miejscowej biblioteki samorządowej. Postarajmy się ,aby jedna z 25 Pracowni Orange powstała w Gminie Chełmża w miejscowości Skąpe !
Więcej informacji nt.  glosowania już wkrótce.
KO

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.