Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

EKO - POCZĄTEK WAKACJI

„Eko – potyczki” w Małej Szkole w Brąchnówku      

       „Eko – potyczki” to cykl warsztatów ekologiczno – przyrodniczych zorganizowanych przez WSK-O „Edukacja i Przyszłość” oraz Małą Szkołę w Brąchnówku. W dniach od 29 czerwca do 03 lipca dzieci z pobliskich wsi poznawały otaczająca ich przyrodę, sprawdzały swoją wiedzę z zakresu ekologii oraz aktywnie spędzały czas pod opieką nauczycieli i pracowników z miejscowej  Małej Szkoły. Półkolonie odbyły się dzięki wsparciu finansowemu, które udzielili: Wójt Gminy Chełmża, Powiat Toruński oraz WFOŚiGW w Toruniu. Warsztaty odbyły się na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Brąchnówku, a także nad jeziorem Chełmżyńskim  w Zalesiu.
      Pierwszy dzień „Eko – potyczek” odbył się w plenerze, gdzie dzieci malowały pomniki przyrody znajdujące na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Brąchnówku. Kolejny dzień, to wyczekana wycieczka nad jezioro w Zalesiu. Środa upłynęła uczestnikom warsztatów pod tematem „Podchody”. Dzieci wraz z opiekunami, podczas zabawy nie tylko szukały przeciwnej drużyny, ale także poznawały gatunki drzew, roślin znajdujących się w malowniczym parku w Brąchnówku. Czwartego dnia półkolonii uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę podczas konkursu ekologiczno – przyrodniczego „Żyj z przyrodą w zgodzie”. " - Przeprowadzony konkurs nie tylko sprawdził teoretyczną wiedzę uczestników, ale także umiejętność pracy w terenie. Dzieci biorące udział w konkursie zostały docenione i otrzymały nagrody rzeczowe oraz słodkie upominki" - mówi Prezes Stowarzyszenia Janusz Iwański.  Piąty, a zarazem ostatni dzień „Eko – potyczek” to rozgrywki sportowe.   Uczestnicy stworzyli kilkuosobowe zespoły, w których cały dzień rywalizowali o miejsca na podium. Także w tych rozgrywkach nie mogło zabraknąć nagród, dyplomów i co najważniejsze -  medali.
      Pogoda również spisała się na medal i gorące słońce towarzyszyło uczestnikom „Eko – potyczek” w każdym dniu. „Dzieci świetnie się bawiły i z chęcią na „Eko – potyczki” przychodziły.”

KO
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.