• Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża
  • Gmina Chełmża

Nawigacja

Treść

EKO - POCZĄTEK WAKACJI

„Eko – potyczki” w Małej Szkole w Brąchnówku      

       „Eko – potyczki” to cykl warsztatów ekologiczno – przyrodniczych zorganizowanych przez WSK-O „Edukacja i Przyszłość” oraz Małą Szkołę w Brąchnówku. W dniach od 29 czerwca do 03 lipca dzieci z pobliskich wsi poznawały otaczająca ich przyrodę, sprawdzały swoją wiedzę z zakresu ekologii oraz aktywnie spędzały czas pod opieką nauczycieli i pracowników z miejscowej  Małej Szkoły. Półkolonie odbyły się dzięki wsparciu finansowemu, które udzielili: Wójt Gminy Chełmża, Powiat Toruński oraz WFOŚiGW w Toruniu. Warsztaty odbyły się na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Brąchnówku, a także nad jeziorem Chełmżyńskim  w Zalesiu.
      Pierwszy dzień „Eko – potyczek” odbył się w plenerze, gdzie dzieci malowały pomniki przyrody znajdujące na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Brąchnówku. Kolejny dzień, to wyczekana wycieczka nad jezioro w Zalesiu. Środa upłynęła uczestnikom warsztatów pod tematem „Podchody”. Dzieci wraz z opiekunami, podczas zabawy nie tylko szukały przeciwnej drużyny, ale także poznawały gatunki drzew, roślin znajdujących się w malowniczym parku w Brąchnówku. Czwartego dnia półkolonii uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę podczas konkursu ekologiczno – przyrodniczego „Żyj z przyrodą w zgodzie”. " - Przeprowadzony konkurs nie tylko sprawdził teoretyczną wiedzę uczestników, ale także umiejętność pracy w terenie. Dzieci biorące udział w konkursie zostały docenione i otrzymały nagrody rzeczowe oraz słodkie upominki" - mówi Prezes Stowarzyszenia Janusz Iwański.  Piąty, a zarazem ostatni dzień „Eko – potyczek” to rozgrywki sportowe.   Uczestnicy stworzyli kilkuosobowe zespoły, w których cały dzień rywalizowali o miejsca na podium. Także w tych rozgrywkach nie mogło zabraknąć nagród, dyplomów i co najważniejsze -  medali.
      Pogoda również spisała się na medal i gorące słońce towarzyszyło uczestnikom „Eko – potyczek” w każdym dniu. „Dzieci świetnie się bawiły i z chęcią na „Eko – potyczki” przychodziły.”

KO
 

Wstecz

Menu w stopce

Kontakt

  • Zdjęcie tablic Urzędu Gminy

Dane teleadresowe

ul. Wodna 2
87-140 Chełmża

Tel. 566756077, 566756076

Email info@gminachelmza.pl

Konto bankowe: 11 1020 5011 0000 9402 0016 3543

 

Godziny urzędowania

poniedziałki, środy, czwartki
od godz. 7:00 do godz. 15:00

wtorki
od godz. 7:30 do godz. 16:30

piątki
od godz. 7:00 do godz. 14:00

kasa zamykana jest 30 minut przed zamknięciem Urzędu Gminy

Stopka

baner toplayer
INSTRUKCJA