Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

Kultura na wakacje !

TEATRALNE PRZENIKANIE


       Rozpoczęły  się wakacje, ale warto znaleźć coś ciekawego dla siebie i skorzystać z oferty Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. Centrum Inicjatyw  Kulturalnych przygotowało ofertę dla świetlic wiejskich. Jedną z propozycji jest realizacja projektu artystycznego wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury pt. „Teatralne przenikanie. Warsztaty ze spektaklem w finale”. Warsztaty będą zbudowane wokół  tworzenia przedstawienia ¬ objazdowego teatru, odwołującego się do tradycji staropolskiego teatru  plebejskiego ¬ kolażu występów aktorskich, popisów kuglarzy, tancerzy, śpiewaków. „ - W pracy  inspirować się będziemy również popularną w okresie staropolskim komedią rybałtowską oraz  postaciami i technikami commedia dell'arte” – dodaje Dyrektor CIK Justyna Błaszczyk.  Warsztaty odbędą się w trzech miejscowościach Gminy Chełmża: Głuchowie, Skąpem i Bielczynach.  Pierwsze spotkanie już 5 lipca w świetlicy Skąpem. Tutaj powstanie grupa teatralna i cyrkowa z iluzją, w Głuchowie pierwsze spotkanie  11 lipca ( grupa taneczna i scenograficzna), a w Bielczynach 18 lipca (grupa muzyczna). Warsztaty poprowadzi wykwalifikowana kadra instruktorów i artystów: Kamil Jędrzejak, Jarosław Wojtanowski, Krystian Wieczyński, Radosław Garncarek, Wojciech "WoCo" Krawczuk, Erwin Regosz, Mieczysław Giedrojć, Dominik Smużny. Program jest finansowany z Narodowego Centrum Kultury. Zapraszamy do działania młodzież i dorosłych. Informacje w CIK  pod numerem  tel. 56 637 71 29.
         "- W wakacyjną trasę sztuki ludowej wyruszyła Pracownia Malwa. Warsztaty odbędą się m.in. w Mirakowie, Zajączkowie i Sławkowie" - informuje Dyrektor CIK.  W Zajączkowie i Mirakowie  odbędą się także spotkania w ramach  Wakacyjnego Klubu Kulturalnego dla mieszkańców, a w tym lekcja udzielania pierwszej pomocy, wyjazd dla seniorów, warsztaty kulinarne- kuchnia europejska, kino pod chmurką, spotkanie z kapelą ludową. Dla wszystkich czytelników w swoje progi również zapraszają biblioteki gminne: Skąpe, Zelgno, Głuchowo, Grzywna, które w okresie wakacji także są gotowe przyjąć czytelników i zorganizować im wolny czas. Warto zajrzeć do tych placówek.

KO

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.