Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

BIELCZYNY POD ZNAKIEM TRUSKAWKI

       Wakacyjny weekend  w naszej gminie rozpoczęło Święto Truskawki w Bielczynach. Takiej imprezy  jeszcze nie było. Organizatorki z  Koła Kobiet Aktywnych OD-NOVA   przygotowały mnóstwo atrakcji związanych z truskawką, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Za kulminacyjny efekt pracy organizatorek należy uznać  taniec truskawkowy w ich własnej aranżacji, który zaprezentowany został uczestnikom festynu.  Poza tym imprezie towarzyszyły także  spotkanie z edukacji leśnej, pokazy karate i musztry wojskowej, ogródek zabaw dla dzieci i mini zoo.
      Impreza zgromadziła również stoiska wystawiennicze, handlowe i gastronomiczne. W programie przewidziano konkursy związane z truskawką, między innymi na najciekawsze przebranie truskawkowe dla dzieci i na najsmaczniejszy tort truskawkowy. Do konkursu kulinarnego stanęły trzy torty. Po przeprowadzonej degustacji, za smak i za oryginalną formę dekoracji ciasta komisja konkursowa na zwycięzcę konkursu typowała tort przygotowany przez Koło Aktywnych Kobiet SZPILKI Z Kończewic. Jeżeli dodamy do tego stoły z rozmaitymi  truskawkowymi pysznościami, to mamy najsmaczniejszy przepis na spędzenie ostatniego czerwcowego weekendu u nas w Gminie Chełmża. Partnerami imprezy byli: Wójt Gminy Chełmża, Starostwo Powiatowe, CIK Gminy Chełmża, Lasy Państwowe, Sołectwo Bielczyny, Sołectwo Windak oraz prywatni sponsorzy. Impreza ta w naszej gminie odbyła się po raz pierwszy, a jej organizatorki dołożyły wszelkich starań do jej zorganizowania. Zamierzają ubiegać się dla swojej imprezy o miano imprezy gminnej. Relacja filmowa  z imprezy pod adresem: http://wizja-ps.pl/czytaj-wszystko/swieto-truskawki-bielczyny-2015-gmina-chelmza/


KO
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.